| împreunăfacembine a întrebat:

Unde as putea găsi pe cineva care m-ar putea ajuta free sa îmi pun propriul site pe picioare? Nu am susținere financiara și nici nu ma descurc pe partea tehnica.

3 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Te ajut eu cu ce stiu. Ai nevoie de host si de domeniu web. Acestea se achizitioneaza sub forma de abonament. Creezi site-ul in notepad dupa care ii schimbi extensia in html, cand e gata il urci in host si din host adaugi domeniul web deja cumparat pentru site-ul tau. Nu cumpara domeniul decat dupa ce ai terminat site-ul.

| împreunăfacembine explică (pentru Robertandrei4858):

Site ul e cu găzduire și domeniu de la Hostico și e dezvoltat în wp.

| oglindasultanului a răspuns (pentru împreunăfacembine):

Invata coduri html, nu-ti mai trebuie altceva, cu alea il faci. Dar daca vrei sa faci bani din el, trebuie sa fie al tau, nu gazduit de altul.