| justFORone a întrebat:

Unde as putea gasi un rezumat de aproximativ doua pagini de caiet studentesc a cartii/filmului "Love story"?

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Un mic rezumat ai aici : http://filmclasic.ro/drama/love-story-1970. Mai poţi adăuga câte ceva despre actori, despre romancierul care a scris scenariul la Love story, poţi adăuga că tot el a conceput clipul pentru The Beatles la piesa Yellow submarine. Poţi să aminteşti că se împlineşte un an de la moartea acestui romancier şi scenarist din cauza unei crize cardiace la vârsta de 73 ani şi că a fost profesor de literatură la Universitatea Yale.
Filmul a primit Oscarul fiind nominalizat la alte şase categorii.
Poţi aminti şi despre partea a doua care s-a vrut o continuare : Oliver' s story. Mai adaugă ceva despre actorii principali Ali Mac Graw şi Ryan O' Neal şi te aproape ai terminat.
Mult succes!