| Herwe a întrebat:

Unde as putea reclama moderatorul acestui site pentru discriminare? Din cauza faptului ca sunt de etnie, îmi șterge întrebările

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dragul meu! Un moderator nu poate sterge intrebarile. Intrebarile le sterge adminul (in cazul nostru admina). Si fii sigur ca si, ca in cazul lui "naibastiealtceva", se sterg doar pe considerente de incalcarea unor reguli si nu pe discriminare etnica. "apollo" ti-a spus regulile.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cont facut astazi!
sa inteleg ca ti-ai facut cont nou?
De obicei intrebarile sunt sterse de admin.Nu are de unde sa stie daca esti de etine, ungur sau extraterestuI
intrebarile se sterg (de obicei) in urma unor sesizari atunci cand se incalca regulamentul si doar dupa se verifica!
Asadar citste regulamentul
In alta oridine de idei poti oricand sa ceri reanilizarea acelei postari.

| Meme10Meme a răspuns:

Din cate stiu moderatorul este dictatorul acestui site.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Meme10Meme):

Confunzi moderatorul cu adminul
oare de ce eu nu am nici o intrebare stearsa?
am raspunsuri sunt sterse odata cu intrebarile.

| Salontanul a răspuns (pentru Fatamuntilor):

I se sterg raspunsurile pentru ca jigneste. Exemplu: https://imgur.com/9WvRRRi
Normal ca tie nu ti se sterg daca ai crescut cu cei sapte ani de acasa in intregime si nu la frecventa redusa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate cauza e alta și te victimizezi.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Și mie îmi șterge mereu numai cu ochi pe mine este nu știu ce are cu mine mereu șterge ce spun eu nu înjur pe nimeni nu ma leg de nimeni nu zic rău la nimeni dar alți care înjura și se amenință nu intervine era unul aicia care ma înjura un pedo intr-o seara se legase de mine degeaba fără să-i fac nimic și ăla ma înjura de rupea si atunci a doua zi ca-n le-am zis ce mi-a făcut ala mi-au Banat mie contul in loc sal avertizeze pe ăla sau loat de mine nu i-am zis nimic public sa nu vadă copii in privat recunsoc i-am zis câte ceva dar era cont nou ăla știu ca nu are importantă cont nou sau vechi dar ăla cum a făcut contul cum de mine sa legată direct și sa zici cai făcusem eu ceva nu-i făcusem nimic direct ma loase la înjurături si certa si mi-au Banat mie contul din cauza lui ăla nu zic ca eu nu am nici vina am și eu dar ala a început nu eu eu nu ma legasem de el el de mine și dupa aia când i-am zis și eu câteva ceva in privat gata a doua zi Ban

| Salontanul a răspuns (pentru GraniniCuPiersica):

La cum scrii (cu greseli gramaticale) si eu ti-as fi blocat contul, definitiv. laughing

| rapandula a răspuns:

Nu exista asa ceva. Motivul pentru care intrebarile iti sunt sterse pot fi din urmatoarele motive:
- dacă întrebarea cumulează minimum două raportări, ea va fi respinsă de pe site şi va ajunge în atenţia administratorului site-ului sau raportata doar de un utilizator cu minimum 5.000 de puncte (echivalentul a 100 de răspunsuri postate pe site).
- la nivelul postărilor, se consideră ca nepermis tot ce este pasibil de respingere;
- injuriile, limbajul obscen, agresiunea verbală şi ameninţările de orice fel;
- manifestări ale intoleranţei faţă de orice etnie şi faţă de opţiunile religioase, politice, sexuale etc. ale fiecăruia; instigarea la ură şi intoleranţa;
- spam/publicitate nesolicitată;
- rezolvarea de teme pentru acasă prin intermediul postărilor pe TPU;
- postările triviale sau care nu corespund cu specificul site-ului;
- postările care nu sunt formulate ţinând cont de regulile minimale ale gramaticii;
- postările care instigă la acte ilegale (ex: piraterie, consum de substanţe interzise, furt etc);
- postările care încalcă drepturile de autor, oferind informaţie preluata din alte surse, fără precizarea acestor surse;
- postarea de linkuri de pe diferite site-uri care promovează sau încurajează pirateria;
- hărţuirea utilizatorilor;
- abuzul de orice fel (abuzul de dreptul de a posta, abuzul de dreptul de a vota sau de orice alta funcţie de pe site);
- asumarea identităţii altor utilizatori, crearea de clone sau conturi multiple;
- hacking.

| GusticelMititel a răspuns (pentru rapandula):

Adica orice intrebare poate fi stearsa daca primeste 2 raportari de la 2 destepti?

| rapandula a răspuns (pentru GusticelMititel):

Nu este stearsa. Nu mai poate fi vazuta de catre noi iar ea va ajunge intr-o lista aferenta pentru a fi examinata de un administrator care va decide daca trebuie sa fie afisata pe site sau stearsa.