| GigelDinSatuVecin a întrebat:

Unde e mai frumos: la sat sau la oras?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu prefer viața la oraș, așa sunt obișnuită.
Dar parcă și la țară aș merge intr-o călătorie, ori intr-o mini vacanță. Însă, nu am pe nimeni in zonă rurală.

Viața la tara e relaxare, miros de fân, simplitate, natură, liniste, frumusețe, livezi, aer curat (chiar dacă și mirosul de bălegar e unul "autentic", fiindcă face parte din peisaj, ori mai calci in vreun noroc pe uliță, atunci cand esti cu capul in nori, ori după vreo gagică), bârfe pe băncuța din fața porții, prăvălioare, legume/fructe eco... Basm! ))

La oraș, turiști, aglomerație, agitație, coloane de mașini, claxoane, ambulanțe, viață de noapte (a existat cândva), gălăgie, lanțuri de magazine, produse de firmă/second-handuri, găsești de toate), fast-food-uri la orice pas, legume import... Real Life!))

| Freya1 a răspuns:

Eu iti spun parerea mea.Mie imi place sa stau in oras la casa.
Adica ai mai mult posibilitati, oportunități, sunt altfel oameni.

| mastadont a răspuns:

Unde îți place ție acolo e mai frumos, gusturile nu se discută.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Fiecare are farmecul el.
Depinde de mai multe aspecte: unde iti doresti sa locuiesti, ce asteptari ai de la viata, ce preferi sa faci in timpul liber, cam ce viata profesionala doresti sa ai.
Ce ar fi oare viata fără să mergi prin iarbă intr-o dimineata racoroasa si sa scrii poezii?
Ce ar fi oare viata de nu am avea acele seri ca in filme in care ne pierdem prin multim, printre cladiri, mall-uri si restaurante?
Deci depinde cam ce doreste fiecare.

| isemilia a răspuns:

Depinde de fiecare om. Prefer orașul însă.

| SociopatuI a răspuns:

La sat.
Vrei sa fi liber sau inchis in colivie?