| anonim_4396 a întrebat:

Unde găsesc numarul bonului fiscal pe bonul de la Kaufland? Îmi apar doua tipuri de numere pe bon.

7 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

In stanga datei apare BF 00215 (exemplu). Nr. bonului fiscal este pe zile, de aceea trebuie specificata si data.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Ei pai asta e ciudat, anume ca îmi apar două dăți.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum. Uite iti scriu de pe un bon fiscal ultimele trei randuri:
BF 00200 DATA 04/06/2020 ORA:14-19-13
RL 5000073691
B O N F I S C A L

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Bine na, uită-te la Kaufland cum arata.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aveam bonul fiscal de la Kaufland in fata. Poate au alt tip de casa de marcat la tine in localitate, desi m-as mira.
Ceea ce ti-am scris este exact ce scrie pe ultimele trei randuri ale bonului, doar centrarea si spatiile nu mi le-a respectat postarea.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Ma rog. Dacă cumva câștig le spun ca nu știam care dintre cele doua ar fi trebuit sa introduc.

| trodor a răspuns:

Cred că e acolo lângă cele 4 numere identificatoare:
Bon: 12345 Magazin: 8870
Casa: 55 Casier: 55