| mastadont a întrebat:

Unde v-ați ține banii dacă nu ar exista bănci?
Am un prieten mai paranoic, nu are încredere deloc în bănci și își ține banii într-un butoi în beci happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Seif metalic cu 2 chei fara cod pin.

| SilentRain a răspuns:

I-aș investi în aur pe care l-aș tine in seiful propriu

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Unde tii seiful ala? big grin

| Dismally a răspuns:

O parte din bani ii tin in casa, dar nu din lipsa de incredere in banci. Nu ii am ascunsi, sunt usor de gasit, nu m-am gandit pana acum sa-i bag in butoaie happy

| CostinAlamariu a răspuns:

Probabil i-aș transforma în acțiuni la companii stabile, i-aș investi în imobiliare sau as cumpăra aur (deoarece nu este afectat de inflație)

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

I-aș băga în fețele de pernă. Nu s-ar gândi nimeni să caute acolo!
Cât despre prietenul tău, am o întrebare: lui cum îi vine salariul? Din câte știu, nu se mai dau salarii cash.

| mastadont explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Lucrează prin construcții și îi dă cash în fiecare săptămână. Habar n-am dacă e legal sau nu, treaba lui.
Mi se pare însă foarte distractivă chestia cu butoiul, mă tot întreb oare ce butoi folosește? O fi din ăla mare de 200 de litri? Că nu mi l-a arătat...

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru mastadont):

Și mie. Cum, frate, să ții banii în butoi? laughing
"Că nu mi l-a arătat..."
Păi normal! Știe că ești membru al clanului de ninja al BNR și că vrei să-i bagi în bancă pe ascuns, ca să-i poată fura Guvernul, Gigi Becali, AUR, PSD, oculta mondială sau ce naiba e în capul prietenului tău!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Pe card sunt in siguranța

| Den1sa a răspuns:

Nu are rost sa ii "pastrezi" cel mai bine este sa ii investesti in ceva, orice stabil, nu jocuri de noroc, pariuri sau pursisimplu pe prostii
: )

| IgnatVictor a răspuns:

În cartea de matematică. Nu se atinge nimeni de ea.