| chiftelutacrocanta a întrebat:

Unde vrem noi sa ajungem de fapt? Ce inseamna realizare? Punctul final este moartea,tot ce putem face inainte sa picam in groapa mortii e sa lasam urmasi in urma,nu inseamna asta oare ca scopul vietii este sa dai, nu sa primesti?

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Eu iti propun sa mergi la facultatea de filozofie sau psihologie.De cand esti pe site atitea intrebari pline de suflet si inteligente ai pus in aceste domenii atitea te-ai sfarmat pe marginea lor ca zau daca te-ai dedica ar iesi din tine cel mai bun filozof sau psiholog.

| Deaad a răspuns:

Sa lasam urmasi in urma ca sa moara si ei pana la urma. laughing
In asta ce scop e?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scopul vietii este sa dai, dar de la persoanele care tin la tine mai si primesti.

| GabrieloKg a răspuns:

Realizarea inseamna supravietuire fara munca. Momentul in care zici, eu daca ma opresc din facut bani, pot trai. O realizare logica ar insemna, mometul cand zici, nu mai imi trebuie nimic.
Daca o iei Biblic, scopul vietii noastre este sa ne salvam sufletul.
,, Este mai ferice sa dai, decat sa primesti". Printre altele, poate fi si asta un atu al vietii. Urmasii sunt rezultatul iubirii dintre alte persoane sau doar sex.
Ce lasi in urma depinde de tine, de cine ai fost.