| cosminvalerian a întrebat:

Unii spun ca sucul (cum cred eu) Mountain Dew este energizant.
E adevarat?

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu.

| EllyEllutz a răspuns:

Mountain Dew nu este energizant, dar contine mai multa cofeina decat majoritatea sucurilor acidulate. Poate acele persoane se refera la Mountain Dew Adrenaline. thinking

| bloodyhell a răspuns:

Imi place mult Montain Dew.nu este enegizant.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are un continut de cofeina mai mare decat cola, pepsi, deci ofera si o doza mai mare de energie.

| Peter28 a răspuns:

E adevarat pe jumatate. Da, are cofeina, dar energizantele trebuie sa contina taurina, iar Mountain Dew nu contine taurina. Deci toata energia pe care o primesti de la acest suc este de la cofeina si ceilalti compusi chimici.

| WannaMore a răspuns:

Da,si eu stiu ca Mountain Dew e energizant, ca Burn, Redbul, chiar daca pe el nu scrie asta straight face

| SuciuRuxandra94 a răspuns:

Da la fe ca si moster. Fundita?

| mornea a răspuns:

Mountain Dew are intr-adevar cofeina, deci de acolo iti da energie, dar nu este o bautura energizanta. Recent au lansat Adrenaline, care este un energizant la fel ca toate celelalte (pentru ca are pe langa cofeina, taurina si ginseng) si are un gust geniaaal! Eu sunt mare fan Mountain Dew si Adrenaline, mi se par cele mai cool. big grin

Funda?

| robyzor a răspuns:

Nu este adevarat... Energizantele contin o doza foarte mare de cofeina adaugata cu suc si indulcitori chimici(cam asta inseamna energizant)
Mountain Dew este 100% suc fabricat de catre firma coca colahappy