| chiftelutacrocanta a întrebat:

Unui ateu cand ii moare o persoana din familie ii cade mai greu decat unui om care crede in Dumnezeu cand ii moare o persoana din familie? Ateul cum isi priveste ruda cand moare,se gandeste ca o pierde pe veci,nu? Nu exista:Va continua pentru el,asa-i, e foarte greu cred.Dar un religios are totusi o speranta ca pe acea persoana o va intalni in ceruri, deci e mai bine inarmat? Ce face un ateu cand ii moare o persoana din familie? Cum suporta el acea despartire?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fi serios man, suferinta difera de la om la om, ateismul nu are legatura cu ce face om cand i moare cineva, tu oare ce ai face?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Na vezi crezi ca un ateu e lipsit de empatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Shh, nu ne da de gol

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu inteleg de ce lumea ne considera/ma considera diferit doar ca nu cred ca exista dumnezeu, ok ai o usurare ca x e in rai, dar durerea, suferinta tot la fel o percepi si poate mult mai puternic =depinde de fiecare desigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se sinucide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact cum o suporta si un credincios. Daca ar muri o persoana apropiata mie, nu prea m-as consola cu gandul ca poate ne intalnim in Rai, eu o vreau acum langa mine, nu dupa nu stiu cat timp.

| KanekiMalai a răspuns:

Contează ce ruda i-a murit, nu contează că îi ateu, ortodox etc.