| transsa a întrebat:

Urcatul pe cladiri este ilegal?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Te referi la catarare sau de urcare pe scari pana pe terasa/acoperis?
Sporturile extreme(escalada,catararea) sunt interzise pe fatada cladirilor (poti fi un sportiv, dar si un hot), iar urcatul pe scari nu e indicat, locul fiind proprietate privata iar locatarii nu admit persoane care sa se plimbe pe acoperisul lor.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Elianna):

Cine ți-a zis că sporturile "estreme" sunt interzise?
Adică dacă mă dau cu niște role agresive prin parc (adică d'alea de sari și te învârți în aer cu ele, sport extrem) imi iau amendă sau ce?

Și urcatul pe clădiri e interis doar dacă ai barbă, porți cearșf alb, ești încojurat ce C4 și strigi Allahu Akbar!

| transsa explică (pentru Elianna):

Nu am intrebat ce e indicat sau nu. Vreau sa ajung pe pe terasa/acoperisul unor cladiri si ma intereseaza daca e ilegal sau nu (nu am tendinte sinucigase laughing) )

| Elianna a răspuns (pentru transsa):

Trebuie sa te lasa "stapanii".De obicei accesul la terasa e incuiat pentru a limita accesul oamenilor care ar putea strica izolatia cladirii sau, asa cum ai zis tu, sa sara de sus.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu, nu e ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe king kong l-au ucis pentru asta.

| transsa explică (pentru anonim_4396):

Asa ziceam si eu