| InghetataDeCapsuniD a întrebat:

URGENT! Am spreiat din greseala un bec cu spray anti insecte! Daca il aprind se intampla ceva rau?

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Sprayurile sunt facute sa se evaporeze rapid; pana ajungi tu sa afli raspunsul, lichidul s-a evaporat deja.
In cazul in care vorbim de un bec incandescent (desi nu inteleg de ce ai mai folosi becuri incandescente in 2020), sterge-l sau asteapta sa se usuce... nu ca s-ar fi intamplat ceva, insa nu vrei sa mirosi chimicale arse din cauza modului fundamental in care functioneaza un bec incandescent. Daca ai o lampa pe baza de mercur sau gaze nobile sau LED, efectul poate fi diminuat (miros rezultat din incalzirea substantelor ramase pe suprafata becului), iar, in cazul unui bec LED, efectul este inexistent deoarece nu se incalzesc.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Aeriseste si tu putin si gata, nu se va intampla nimic daca il aprinzi, cand te dai cu parfum in casa si se duce tot parfumul peste tot, daca aprinzi vreun bec a bubuit? Nu, asa si acum

| Celcestietot a răspuns:

Compozitia spray-ului este importanta, asadar, se poate intampla ceva rau sau nu.

| Kevinn2000 a răspuns:

Prima dată trebuie să-mi zici dacă locuiești în România.