| ~AleXa~ a întrebat:

URGENT! Buna! Sunt o persoana fara auz...si as vrea sa ma duc la scoala speciala pentru mine, ca nu ma mai simt bine la scoala normala, sufar si mi e frica de examenele din 8...acum voi fi in a 7 si as vrea sa ma mut. dar nu stiu cum sa abordez o discutie cu mama, ca mie tare frica la cum o sa reactioneze la asta.nu am mai vorbit despre asta. spuneti mi cu ce sa i zic ca sa porneasca o discutie calma.astept multe raspunsuri! va rog, ajutati-ma! crying.

Răspuns Câştigător
| iulya_6394 a răspuns:

Spune-i adevarul ca nu te simti bine la scoala si tie frica de examene, ca sunt foarte grele si pentru cei normali dar mai ales pentru tine. trebuie sa fii foarte calma cand vb cu ea si s-o privesti in ochi sa iti vada ingrijorarea.
mama ta v-a simti durerea ta si v-a vrea sa te ajute

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Vorbeste cu mama ta.macar iti incerci sansa.nu te va bate sau cine stie ce altceva. daca se va supara ii va trece...
succes! :*

| gigiro a răspuns:

Fara doctor, nu faci nimic. Parca ai mai scris, si ti-am raspuns. Sau tie ti-e frica mai mult de scoala, si te ascunzi in spatele hipoacuziei, sau cu adevarat ai aceasta problema si e total in defavoarea ta sa mergi la o scoala normala. Ce zice doctorul e important, nu ce vrea mama ta.