| love44katyp a întrebat:

Urgent! Dati-mi si mie idei de inventii repede pls...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Antigravitatia. Daca reusesti sa inventezi un aparat care sa poata levita, o sa intri in istorie ca cel care a facut o noua revolutie tehnologica, mai importanta ca revolutia industriala, mai importanta ca motorul electric sau cel pe benzina. O sa fii mai cunoscut decit Einstein, Newton sau Leonardo. O sa primesti premiul Nobel si un milion de dolari si in plus, daca nu vinzi patentul o sa cistigi o gramada de bani din productia de motoare si echipamente care vor folosi antigravitatia. Omenirea iti va fi vesnic recunoascataore pentru ca datorita tie, se va renunta la roata. Vei revolutiona transporturile aeriene, navale si terestre. Nu va mai fi nevoie de masini, trenuri, metrou, tramvai, avion, submarine sau vapoare. Chiar si mobila prin casa va fi mai usor de mutat. Omenirea va face un salt tehnologic gigantic. Vei fi eroul generatiei actuale si al celor ce vor veni.
Succes happy

3 răspunsuri:
| RainDrop a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=FehHAZ_k66U
ei bine, eu am pus roti unui morcov :))

| charlie the alien a răspuns:

Pai... am avut si eu un proiect d-esta, si am lipit mai multe chestii pe spatele unui dosar parca, si l-am facut un mini-birou, am pus un calculator, si multe, poti sa pui un capsator, o foarfeca, etc.

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Te referi la ce inventii s-ar putea face sau sa faci tu o inventie?
Am avut si eu o tema la scoala cu inventiile.Eu am scris inteligenta artificiala. E o idee buna nu?laughing