| anonim_4396 a întrebat:

Urgent, scrieti-mi va rog un sir de ce trebuie sa faca omul pentru ocrotirea naturii (la concret). Funda, mersii.

2 răspunsuri:
| Maidanezul a răspuns:

Zi ma situ ca ai fost de ziua curateniei si ai strins peturi sticle goale pachete de tigari, toaate puse in tomberon ca aveai o grebla in mina si greblai cu ea.Ca un nene vroia sa spele masina cu dero pe iarba verde si ai fost la el sa ii axplici si ala nu a inteles dar a venit unul de laatpu expert ardnaxur (rodica)care era si ea cu voi si omul de rusine a plecat. spui ca pui gunoiul in pungi separate plastic la plastic hirtie separata sticle separate si le pui in pubele cum vezi in reclama. termini si tu ca atunci cind vei fi mare vei merge numai cu bicicleta sau cu transportul in comun

| SamSon a răspuns:

In primul rand fara aruncarea deseurilor in zonele cu iarba, paduri, strazi... (exista cosuri de gunoi si alte locuri speciale pentru. a depozita gunoiul), plantarea copacilor este foarte importanta!