| Ion555 a întrebat:

Credeti ca se vor lua masuri in ceea ce priveste curatenia si ocrotirea parcurilor si naturii in Romania?

4 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

La noi in oras anul asta a fost si este inca o forfota enorma pentru curatarea si renovarea unor zone din parcul cel mai mare din oras. S-au curatat buruienile, toaletat copacii si se baga si niste tevi de apa noi pentru fantana arteziana. Parcul cu leagane si alte bazaconii a fost deja ingrijit.

Problema sunt romanii jighinele care arunca hartii pe jos, distrug bancile, fura lemne, calca sau distrug vegetatia samd.

Lasand parcul la o parte, avem un bulevard intreg pe care copacii au fost pur si simplu ciopartiti in ceea ce niste handicapati mintal au considerat toaletare. Pe sute de metri nu mai exista acum umbra iar batranii nu vor mai putea sta foarte curand la umbra copacilor pe bulevard.

Cu alte cuvinte exista jigodii si multa prostie si din partea cetatenilor si a autoritatilor.

| Ion555 explică (pentru AlexanderAdrian):

Intr-adevar este trist ce se intampla, dar nu trebuie sa traim doar cu speranta ca se va intampla ceva in tara asta, avem o tara f frumoasa si nu trebuie sa mai fim asa de prosti si mandri si sa nu acceptam ajutorul altora incat sa nu ne mai dam seama de valorile acestei tari... dar e greu sa schimbi mentalitatea in ziua de azi

| ChrissD a răspuns:

Nu se va lua ...sunt foate putini oamenii care ocrotesc natura si foarte multi cei care o distrug. efortul este fara rezultate.

| musiiic a răspuns:

Chiar dacă s-ar lua, suntem oricum un dezastru ca naţie.