| Remus_7546 a întrebat:

USB devices attached to this computer has malfunctioned and windows does not recognise it si mai zice usb device not recognized am dat search pe google dat nu am gasit nimic concret care sa ma ajute este vorba de un mp3.este stricat mp3-ul? sau este ceva din pc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibile cauze:
1. Firmware mp3 corupt (garanție*)
2. Port USB cu alimentare insuficientă (încerci altul sau altă placă de bază). Unele playere mp3 cer 5V@1A iar majoritatea plăcilor de bază vechi/ieftine nu furnizează mai mult decât 5V@400-500mA
3. Cablul de date întrerupt (încerci altul)
4. Sistem de operare obosit (încerci pe alt PC)
5. Mp3 player bușit (garanție*)
* - dacă n-ai garanție, îl arunci la gunoi și îți iei altul că nu merită să-l duci în service (costă manopera cât player-ul).