| gabriela a întrebat:

Useri din zone sinistrate, puteti sa postati adrese de oameni nenorociti de ape, pentru ca noi, cei care putem sa trimitem pachete... din putinul pe care-l avem? Hai TPU sa ne solidarizam! Ce ar fi un colet cu hainute de copii, un kg de zahar, faina, dulciuri si o papusa? Incercam? Celor care raspund la intrebare dati adrese pe privat, sa nu fie chiar public. Hai ca se poate! Sa fim oameni!

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Initiativa ta este foarte buna. Si Dan a avut o asemenea intrebare pe TPU si eu i-am trimis-o Ralucai si ar exista posibilitatea ca, prin asociatii de sprijin, sa contribuim si noi cu ceva bani pentru a-i sprijini pe acei oameni care si-au pierdut bunurile agonisite de o viata, iar altii loviti mai rau, si-au pierdut oamenii, dragi apropiati, care s-au aflat in calea viiturilor.
Daca s-ar face o intelegere prin Orange, Cosmotel sau alta linie de telefonie mobila, pentru a da un SMS la un numar ce va fi atribuit, ca fiecare sa poata dona 2, 5 euro, pentru a se putea cumpara materialele de constructie pentru locuintele disipate de ape, pentru ca vine timpul friguros imediat si acesti oameni nu mai au unde sa locuiasca, ar fi cel mai bun si uman lucru din lume.
Aici trebuie sa ne solidarizam cu cei ce se afla in nevoie pentru ca, noi cei ce nu am fost "calcati" de ape suntem cu mult mai fericiti decat respectivele familii.
Felicitari pentru gandurile bune Gabriela si sunt convinsa ca vom putea si noi sa dam o mana de ajutor. Dumnezeu sa-i ocroteasca pe toti cei napastuiti.
Daca vor fi date si adrese si eu sunt pentru, a le trimite pachete cu haine, incaltaminte si alte bunuri necesare pentru sinistrati.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Foarte buna idee, Gabriela! Felicitari! Jos palaria! applause
Si eu sunt cu voi.winking

| Arthur a răspuns:

Ok Gabriela, o iniţiativă lăudabilă, mă alătur şi eu propunerii tale.

| gabriela explică:

Da, doresc adresa pe privat! Multumesc pentru cine ma ajuta. Doresc zona Dorohoi, Moldova.

| gabriela explică:

Rog userii care va aflati in zona sa incercati sa trimiteti adrese celor care raspund afirmativ ideii! Adresele sa trimiteti la fiecare dintre cei ce doresc sa ajute, decide fiecare cui doreste sa trimita, zona, situatie. Stiu ca va este greu, dar ajutati-ne sa putem ajuta! Multumesc!

| Luori a răspuns:

Ma bucur ca te-ai gandit la asta! Ma voi interesa si ne vom auzi peste ceva timp, sper. Este groaznic ce se intampla!

| Adredemesconf a răspuns:

Da eu sunt chiar din Botosani.
P. S:Foarte buna initiativa!
Te pup dulce:*
O zi buna!

| Minty a răspuns:

Ma alatur si eu!

Astept mesajele voastre!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriti tot respectul si admiratia din lume.kiss