| Roberta a întrebat:

Vă amintiţi putin cum era cand eraţi copii si citeaţi,, Amintiri din copilărie,,? Acum să-mi povestiţi ce amintiri frumoase vă amintiţi voi legat de copilăria voastră
?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toată copilăria mea este cea mai frumoasă amintire a vieții mele!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| TrendyHedgehog a răspuns:

Imi amintesc ca in fiecare an mergeam la bunica la tara si ne adunam acolo toata familia era o atmosfera de neuitat.Imi amintesc cum ieseam in fata blocului si ma jucam cu vecinii.Imi amintesc odata cand ne-a fugarit un mos pe scarile unui bloclaughing imi amintesc cum stateam treaza in noaptea de Craciun si cum auzeam un zgomot ma duceam sa vad daca nu a venit mosul.Sunt multe lucruri de care imi aduc aminte dar le-am enumerat pe cele mai frumoase.

| Paul_5456 a răspuns:

Da, si acum imi mai amintesc de atunci cand ma rugam de maicamea sa-mi cumpere un joc pe televizor, m.am rugat o luna, cu toate ca costa vreo 500 de mii, si ca se gaseau si in unele librarii. Era moda cand ne schimbam acele casete cu galben intre noi, care unele mai erau si portocalii (eu pe cele portocalii le numeam "cele scumpe") sau cand aparuse pentru prima data bicicletele mountain-bike, cu acele suspensii care dupa 5 luni cadeau, si cu acele aripi care se ridicau foarte mult, si mai ales cu acel claxon negru care avea 7 tonuri diferite si erau foarte "smecheri" cei care il aveau, sau atunci cand imi bagam in spate o sticla acolo la roata, ca sa trec pe langa fete si sa le impresionez cu sunetul bicicletei mele... Si nu stiu voi, dar eu cand eram pedepsit sa nu ma joc, jocul pe televizor, eu ma uitam foarte mult pe Atomic, si ma bucuram atunci cand aparea o melodie noua.
Eram fan 3 sud est, si ma bucuram cum ma bucur si acum de anotimpul vara.
Cu scoala eram mai serios ca acum, pana pe clasa a 3 a cand am inceput sa dau vanturi la ore.
Maicamea ma obliga sa citesc "Cavalerii florii de cires" de Chirita Constantin, dar mereu ma lua somnul citind aceea carte, si mi se mai parea si grea, la fel ma mai lua somnul cand in meniul zilei era supa sau ciorba, ma mai lua somnul si cand trebuia sa scriu la temele pentru scoala mai mult de 2 pagini sau cand trebuia sa invat tabla inmultirii...
In fine, sunt multe amintiri, care imi vor ramane mereu pe suflet; dar tu Rahela, ce amintiri ai?

| Brazuca a răspuns:

Pai. eram in clasa a-doua-a si eram in sala de fizica iar noi ne-am impartit in doua tabere si am inceput o bataie cu iaurturi si cornuri laughing) pe la mijlocul orei apare si dna.invataroare care era socata.bine inteles ca toti am fost pedepsiti dar acum o povestesc cu placere rolling on the floor)