| raisssa a întrebat:

Ce amintiri frumoase aveti de cand erati copii?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Imi aduc aminte de casa bunicilor si de gustul papanasilor cu branza, de noptile pana tarziu la TVR 1, de penele de curent si de toate visele si sperantele pe care mi le-am facut.

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toată copilăria mea este o amintire frumoasă.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Toata copilaria mea se invarte in jurul unei persoane magice:matusa mea.Cand toate lucrurile au mers prost a fost mereu langa mine.Chiar si acum cand nu mai cred in povesti cand ma gandesc la ea o vad inconjurata de magie, imbracata in alb exact ca Craiasa Zapezii. O iubesc mult si imi pare rau ca n-am avut ocazia sa i-o spunsad

| Barajag a răspuns:

Imi aduc cu drag aminte de toate nazdravaniile pe care le faceam, imparteam carne de la oala la toti vecinii mei de la bloc, mergeam cu o masa rotunda prin casa(aia a fost prima si ultima masina a mea), faceam cort in dormitor, am pufait cu fratii mei o data un pachet de Carpatilaughing

| paramore a răspuns:

Pai sa vezilaughingera intr-o dup-amiaza si am asteptat sa adoarma toti(eu nu dormeam la amiaza)si am iesit in curte sa ma joc.si cum nu aveam ce face stateam si ma uitam la un sir de furnici cum treceau pe un lemn, si mi-a venit ideea(teribila, stiu)sa omor o furnica sa vad si eu o inmormantare de furnicilaughingam asteptat eu cat am asteptat dar pn la urma m-am plictisit dk am vazut ca nu apare popa sa faca inmormantarea, am plecat.am mai omorat si saraca furnik degeaba

| Roxy a răspuns:

Pai cand aaveam 6 ani si am mers cu parinti al o zi de nastere si am prins o soparla.Am mers la o mare doamna de afaceri din orasul meu si i-am spus sa inchida ochi si sa intinda palma.si i-am pus soparla in manalaughing. In momentul urmator a inceput sa strige ca o isterica.
Sau cand aveam vreo 4-5 ani si nu puteam dormi noapte si la 3-4 noapte imi sunam unchii, matusile si ii tineam de povesti toata noaptebig grin
Sau cand am prins primul meu peste, primul sarut, primul fum de tigara, prima betie, prima data cand am mers in club, prima data cand am facut singura de mancare.Momente mici in care am fost cea mai mandra de mine:X

| Brotacelu a răspuns:

Pai...
La 8-9 ani am fost la scaldat si cand am iesit din apa am inceput sa plang ca mi-e frig, cu toate ca afara erau 30 de grade
Sau cand sarem de pe casa pe gramada de paie care tocmai o adusese bunici ...si ca tot veni vorba de paie, am dat foc la o capita de paie whistling laughing
Cand jucam de-a v-ati ascunsea, ratele si vanatorii, hotii si vardisti, biletelu, parola, ne plimbam cu trocadelele[mai ceva ca fred si barney laughing] prinsea cu bicicletele [ca sa nu mai prinzi trebuia sa atingi cu bicicleta ta bicicleta altuia]
Cand venea vara si ma punea tata sa conduc... eram cel mai fericit.
A mai fost distractiv si pazitul la pepeni cu tataee
La padure [care era pe deal] ne faceam cazemate
Sunt foarte multe amintiri
Si sa nu uit si vestitele batai cu sor`mea laughing) era imposibil sa treaca 3 zile fara sa nu ne batem mai ceva ca in K1 laughing
Ce vremuri...
Pa pa happy

| Angiutssa a răspuns:

Imi amintesc ca atunci cand eram mai mica si traia bunicul meu, ne suna in fiecare vineri seara.Ne intreba ce facem, daca sa ne ia caramele, biscuiti sau eugenii, salam victoria si branzalaughing. Nu era zi de vineri in care sa nu sune.
Pe urma, sambata pe la 12 venea sa ne ia acasa. unde stau eu acum, de cand m-am mutat.Mereu ne uitam la surprize-surprizelaughingSi cand era meci, eu, sora mea, varul meu si mamaie nu il lasam sa se uite la TV...si punea un televizor alb-negru in camera de alaturilaughing
Bunicul ii ziceabunicii "baba". Eu, impreuna cu sora mea, i-am zis sa ii spuna "sotia mea", si asa a ramaslaughing
Dupa ce mi-am pus aparat dentar si dentistul m-a invatat sa ma spal corect pe dinti, l-am invatat si eu pe tataielaughingIn fiecare seara intram peste el in baie cand se spala pe dintilaughing
Imi amintesc ca intr-o zi ne uitam pe Animal Planet la o emisiune cu babuini.Si am inceput eu, bunicul si sora mea :"uite ce seamana asta cu tine!","uite cum a sarit ala in apa, zici ca esti tu!","ce mici sunt puii aia, seamana cu voi". Din ziua aceea pana a murit ne-am zis "babuini".
Buncul meu avea o dragoste deosebita pentru gaini si eu stateam sa ma uit cum le taie mancarea foarte marunt, cum le pregateste totul si stateam cu orele impreuna.happy
Faptul ca el si bunica traiau e cea mai frumoasa amintire a meahappy

| madagascar a răspuns:

Foarte multe, dar cel mai mult iubeam iarna cand tata statea mai mult pe acasa si ne spunea povesti si ne jucam jocuri, ne spunea ghicitori si bancuri, aveam o carte groasa de povesti si in fiecare seara cineva trebuia sa aleaga o poveste si sa o citeasca, de obicei cand venea randul meu toata lumea adormea dupa primele doua pagini, probabil talentul meu oratoric e de vina :d, de asemenea imi amintesc de sarbatorile de craciun cand cantam cu tata colinde ca sa vina mosu' si mama pregatea o groaza de bunatati, toata casa mirosea a cozonac si esente parfumate, imi amintesc cand am fost prima data la colindat aveam vreo cinci ani si tata ne-a luat pe mine si pe fratele meu si am mers sa colindam, erau sacosile cu covrigi si mere mai grele ca noi, si atunci cineva ne-a dat si bani, o bancnota de 1000 lei la fiecare, ne faceam planuri ce sa facem cu ei, ni se pareau extrem de multi, iti putei lua 20 gume turbo pe ei, era 50lei guma, am multe amintiri frumoase cu parinti mei, ar trebui sa scriu o carte, ce frumoasa e copilaria, imi placea sa adorm pe piept la tata si cand incerca sa ma trezeasca sa ma duc in camera mea ma prefaceam ca sa ma duca in brate, si ma cuibaream la pieptul lui, imi placea mirosul lui, si mai imi placea sa ma tina mama in brate ea avea un miros fin dulce si intodeauna simteam caldura cand ma strangea in brate. mi-e dor de copilarie, singurele lucruri ramase neschimbate sunt ca ca eu inca sunt fata lui tata si a mamei si inca imi place sa ma stranga in brate si imi place sa ii tin de mana cand merg pe strada, ca un copil care face primi pasi si are nevoie de sprijin, sunt mandra de ei si ma bucur ca sunt copilul lor

| Kitty a răspuns:

Imi amintesc cum zburdam intr-o rochita roz, pe drumul pietruit, umbrit de uriasii copaci ai naturii. Ma jucam cu verisorii mei, plecam pe deal, ne plimbam. Doamne ce frumos mai era.(asta intampla cand eram la tara)

| gangstarap a răspuns:

Cand mi-am omorat parintiiii...

| gangstarap a răspuns:

Primu biliard, primul fum de tigara, prima betie ordinara,.
prima iubirea de vara, prima absenta la scola etc,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand toti elevi de a6a au impartit 0sticla de rachiu''romulus'' si ne-am imbatat si cantam in curtea scoli ''cine-a pus carciuma-n drum ala n-a fost om nebun '' da numai versu asta ca atat stiam si noi nah... si dupa la ora de franceza i-a sps unu l aprofa''as ce ti-asi impinge-o '' si o sps altu''ba nu vezi ca e stramba si urata?'' asa s-a intamplat joi si bine inteles ca profa a inceput sa boceasca si am scapat de ora la 11 eram acasa big grin.

| yoo_6578 a răspuns:

Multe cate nazbatii am mai facut eu odata am iesit in drumul mare si mi-am vandut jucariilielaughing