| mihaa a întrebat:

Va barfesc vecinii?big grin aveti probleme cu ei? spuneti o intamplare haioasa, sau un comflikt haios cu veciniilaughing

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Da, cand sunt la tara ma barfesc toate babele fiindca am reclamat la politie un vecin care ma asasina cu manelele racnite ditrun varf de par unde-si plasase difuzorul. Ele se uita piezis cand trec pe langa ele si intr-o zi una a indraznit sa ma abordeze:
-Mama, da'tie nu-ti place Salam?
La inceput n-am inteles, apoi m-am luminat si i-am raspuns:
Ba-mi place, matusica! Mai ales ala de Sibiu!
Si de atunci toata sleahta se simte amenintata cand ma duc acasa la tara:stiu ca nu mai au parte de iubitul lor Salam.
Partea buna a lucrurilor e ca astfel, dupa izbanda mea impotriva manelelor ascultate cu cat mai multi decibeli, avand politistul si legea de partea mea, au aflat si alti sateni terorizati de vecini cu chef de chef ca pot obtine iubita liniste de fiecare duminica.Acum peste sat mai pluteste doar sunetul grav al clopotului ce cheama oamenii la biseria.Si toata lumea asculta acasa la el ce vrea, fara sa mai deranjeze vecinii.Totul e bine cand se sfarseste cu bine!

;

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

La mine e o veselie perpetuă. Vecinul care locuieşte cu un etaj mai sus are masive activităţi în domeniul gospodăresc, dar numai noaptea. Şi în două reprize. În prima e pe post de spărgător ( nu din ăia la care vă gândiţi pentru că aceia măcar "lucrează " în linişte, vecinul e spărgător adevărat, sparge tot. Se bate cu nevasta şi pentru impresie artistică mai rupe un scaun, mai face praf o masă şi alte asemenea accesorii de platou. Partea bună e că aşa mă ţine treaz în faţa compului. Represaliile se atenuiază spre ora unu-două (după doza de energie bahică ) când lucrurile se liniştesc până pe la cinci-şase când, trezit de starea aceea de "după" şi având remuşcări în faţa dezastrului, se apucă să repare ce a stricat. Şi intră în scenă ciocanul şi cuiele. Când dăm nas în nas după concert îşi cere scuze ca de la intelectual la intelectual şi cu un aer complice îmi zice făcând cu ochiul :" lasă că tinerii au şi ei alte treburi noaptea! Vor dormii destul la bătrâneţe." Eu cu ochii cârpiţi de somn îl aprob dând din cap şi, somnambul aproape, îmi văd mai departe de treabă. Somn uşor!

| mihaa explică:

Eu in trecut, cand stateam cu parinti, am avut razboi pe strada cu babele, abia ma asteptat sa plec de pe strada aiabig grin la un moment dat le facusem niste scrisori anonime si le-am pus in postalaughingle-am facut ziaristii, si le-am mai zis ca daca tot au o meserie ca asta de ziaristi sa faca si o tombola, vai nebuna am fostlaughing, m-au banUit pe mine dar nu stiau exact daca sunt eu sau eubig grin, iar aici in satul asta unde locuiesc, nu am avut probleme in 8 ani, din contra glumesc cu ei, doar vara se uita vecinii pofticiosi la mine, ca ma imbrac mai sumar big grin si unul a facut o gluma la care eu nu am muscat din ea si am dat o replica de genul: ce te uitii dupa mine?, racorestete cu apa rece si taci, de atunci pot merge pe strada dezbracata, nimeni nu MAI zice nimicbig grin

| adytzzkiss a răspuns:

Acum ceva timp s-a intamplat asta...Vecinii nostri aveau vaci(noi locuind la tara) si intr-o zi un vitelush le-a disparut si au spus cum ca ar fi probabil ca si catelusii nostri sa il fi omorat au adus chiar si politia.Si ghiciti ce...

Dupa atata zarva s-a dovedit ca tot cainii lor au mancat vitelullaughing)

Asta s-a intamplat acum 3-4 ani... dar tot nu vorbim big grinbig grin

Mai grav este ca vecinii au niste nepotele de vreo 8 ani, si eu impreuna cu niste vecine ne miram ce sa le mai facem laughing

Sau...

Odata nepotelele vecinilor nostri nu ne lasau in pace sa stam la poarta veneau sa vada ce facem ce vorbim si noi am luat niste pietre si am dat dupa ele, normal ca au fugitlaughing rolling on the floor. Dupa am intrat in casa cu pietre in mana (am geamul chiar spre curtea lor) Am deschis geamul si am aruncat pietrele, faza este ca acele fete chiar atunci treceau pe acolo si pe una am lovit-o in cap laughing a venit "tztza" si s-a luat de mine dar eu nici nu i-am importanta si am si inchis geamul... Off cred ca m-a blestemat laughing)...

Si mai sunt multe da nu mi le mai amintesc :X:X

H4v3 @ NyC3 D@y!