| RAY a întrebat:

Va este dor copilarie? Ati mai vrea sa fiti copii? Cu ce amintiri ati ramas?

5 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Sincer? NU! Asa vrea doar starea de sanatate din anul 1993 eram clasa 9-a si apoi prima parte din a 10-a, m-am simtit cel mai bine psihic din toti anii si de dinainte si de dupa, in rest nu, de ce? Simplu, trebuia sa invat la n materii, aveam stres ca ma asculta ala, alalalt, teme si alte prostii din astea. Nu era bine, nu stiu ce regreta multi copilaria, era f ocupata de carte in mare parte, iar cine o freca la rece, ala nu prea invata cum ar trebui.

Pana si la munca e ai bine, iti faci treaba si atata, stii sa ti-o faci. Sigur, aveai mai mult timp in vacante la scoala dar si acolo de multe ori aveai la teme de te spargea.
Cand ii aud pe unii de 40 ani "vaaaaai anii copilariei, ce frumoooos", ce dracu ma, ca pe timpul lu ceausescu invatai 6 zile, dadeai treapta doua in clasa 10-a, era carte mai dura, mai putin timp, dupa aia bacu, admitere la fac doar de stat, nu aveai ca acu private fara examen, deci cucu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa retraiesc identic copilaria -> Ar fi Iadul pentru mine.
Dar sa o retraiesti cu mintea de azi? Exemplu maine cand te-ai trezi sa te fi intors in trecut sa ai exemplu 10 ani Dar sa ai mintea de azi, numa corpul sa fie de copil -> Asa ar mai merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi este dor sa ma uit la filme in 3-4 persoane. Imi amintesc televizorul unui vecin la care ne uitam. Televizor cu rama de lemn la care trebuia sa-i mai dam o palma din cand in cand pentru a avea imaginea clara happy

| Anonima163333 a răspuns:

Sunt încă copil, am 13 ani si ma bucur de aceasta perioada frumoasa din viata unui om.

| Curious2 a răspuns:

Aş, am copilarit in doua orasele si intr-un sat.
Primul, cel mai bun prieten, studiaza la politehnica din Bucuresti, si+a lasat plete, are o relatie proasta cu parintii lui, nu mai crede in Isus Hristos. Practic, a devenit un rebel.
Prietenii din sat, nu mai traiesc, cel putin asa am auzit de la unii sateni.
Unul s-ar fi spanzurat, altul s-ar fi inecat. Familia era formata din 5 menbrii, 3 baieti si parintii. Erau foarte saraci.
S-au mutat, undeva, in vestul tarii. Satul e parasit de tineret, marea majoritate munces prin Europa.
Un alt prieten, tot din satul acela, munceste in Anglia.
Cand m-am mutat in resedinta judetului, ca sa ma inscriu la o scoala mai buna, una renumita in judet, nu mi-am facut prieteni. Preferam sa ma joc, sa citesc romane, sa ma uit la desene si la stiri.
Mai tin legatura cu un coleg din gimnaziu, care studiaza medicana in Iasi.
Din liceu, mai comunic cu vreo 3/4 colegi.
Unul vrea sa migreze in Japonia, altul studiaza ingineria elecrotehnica sau asa ceva, altul studiaza informatica, iar altul nu s-a inscris la facultate. Prefera sa conduca tiruri prin Europa si sa scrie poezii in limba engleza.
Daca as mai vrea sa fiu copil?
Nu stiu.