| anonim_4396 a întrebat:

Va este frica de viitor crezand ca t`i se va intampla ceva mai rau?

Răspuns Câştigător
| Graphee a răspuns:

Bună xXxDeeaxXx,
Nu îmi este frică, deoarece trebuie înfruntat. Şi chiar dacă mi-ar fi, ce rezolvă?! Decât panică, frică, supărare. Frica nu rezolvă nimic. Duce la mai multă disperare.

Baftă!

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

As minti, daca as spune, ca nu mi-e frica niciodata (de pierderea celor dragi, de exemplu, sau de batranete), dar viitorul este inevitabil si de multe ori nemilos - tuturor ne da o palma mai devreme sau mai tarziu. Asa ca n-are rost sa ma stresez din aceasta cauza. Oricum nu rezolv nimic. Iar stresul nu e deloc bun pentru sanatate.

Anumite lucruri le putem influenta in mod pozitiv, insa unele (care de cele mai multe ori sunt printre cele mai importante) nu depind de noi. Asta e...

Impaca-te cu ceea ce-ti rezerva viitorul (oricum nu scapi) si savureaza bucuriile, pe care ti le ofera! Succes! Numai bine!

| FoarteLetargic a răspuns:

Nu. Daca se intampla, asta e. Trec peste. Mereu am facut-o.

| bianca19995 a răspuns:

Mie imi e frica de 2012 laughing)