| mentholinks a întrebat:

Va ganditi mult la viitor? E bine sa te gandesti la viitor?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atragi ce gandesti asa ca numai la bine sa ai gandul

| mentholinks explică (pentru mgtow):

Si ce e bine? Adica nu pot sa-mi repet in cap bine, bine. Ce anume ar trebui sa am?

| mgtow a răspuns (pentru mentholinks):

Te gandesti constant doar la ceea ce vrei sa ai in viata fara sa bagi daca sau nu altfel nu vei atrage ce vrei sa ai

| RAY a răspuns:

E foarte bine sa te gandesti la viitor dar si sa traiesti clipa,doar in acest moment esti constient, doar prezentul conteaza el creaza viitorul, trebuie si sa fii preventiv, nu doar sa visezi ca vrei dar nu faci nimic, axseazate pe drumul pe care il parcurgi nu doar pe scop

| Celcestietot a răspuns:

Da, este bine.

| Cameliapantiru a răspuns:

Mă gândesc destul de puțin la viitor. Îmi place să trăiesc clipa la maximum.

| CleanHeart a răspuns:

Da, ma gandesc pentru ca-s la inceput de tinerete si vreau ca viata mea peste 10 ani sa fie implinita, dar nu e bine sa te gandesti mult, trebuie sa traim prezentul si clipele faine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încerc sa trăiesc prezentul și sa ma bucur de el în viitor nu se știe ceva urma