| XAzazelX a întrebat:

Va intreb pe toti:Credeti in zei?
Astept raspunsuri si motive(Daca ai raspuns 'DA', de ce? Daca ai raspuns 'NU', de ce?).
Toate raspunsurile cu motivele alaturi vor primi voturi, iar cel mai bun raspuns va primi funda!

2 răspunsuri:
| izabelageorgiana a răspuns:

Eu una nu cred in zei, ci in Dumnezeu. Mi se pare prea exagerat; cate un zeu pentru fiecare chestie. Acesti zei se considera a fi fiinte superioare dar am citit "Legendele Olimpuli" si am vazut ca Zeus (considerat cel mai cel) se plimba continuu de la o fata la alta. Ce fel de exemplu e asta? Sau faza aia cu zeul soarelui sau mai stiu eu ce. Soarele este o stea. N-are nici o treaba cu cine stie ce zeu. Deci nu, nu cred ca exista zei.

| XAzazelX explică:

Mai astept raspunsuri si dupa aia voi da RASPUNSUL CASTIGATOR.