| ScarlatElenaa a întrebat:

Care știe cât face 2-2:2? Aștept 10 răspunsuri, după care primul răspuns corect va primi fundița, iar restul corecte voturi! am pus aceasta intrebarea pentru a vede cum gandeste romanulbig grin

Trei.Doi.Unu...Start!

Răspuns Câştigător
| pufulete17 a răspuns:

27 răspunsuri:
| aliceinchains a răspuns:

2-2:2=2-1=1.

| Bojthe a răspuns:

0 doarece 2-2=0
iar 0:2=0
sper sa te fi ajuta
Bibihappy

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Face 1 ^^

| pufulete17 a răspuns:

Matematic! pentru ca asa suntem invatati in scoala! facem 15 ani de scoala(cel putin) si ajungi sa lucri pe 10 mil! astia suntem noi romanii! asteptam 2012 laughing bafta

| bunny112 a răspuns:

1)2:2=1
2)2-1=1

raspuns: 1

| angelwithgreeneyes a răspuns:

2-2:2=1
intai se face 2:2 care ne da 1 apoi 2-1 =1

| Myuu a răspuns:

| Biby a răspuns:

Buna.
2-2:2=2-1=1

| shanela a răspuns:

| Cata_8193 a răspuns:

laughing 2-2:2=2-1=1(explicat) laughing Raspunsul e unu

| Rebecca19956 a răspuns:

1 Funda!?

| ScarlatElenaa explică:

Sorry daca intrebarea nu va placut.Insa am vrut sa vad cum gandeste romanulbig grin

| Izomer a răspuns:

| Licuricitrist a răspuns:

2-2:2=1

| eXceS a răspuns:

Rezulatul este 1 laughing

| MikyAndreea a răspuns:

2-2:2= 2-1= 1
Deoarece se efectueaza mai intai inmultirile si impartirile si apoi adunarile si scaderile. In cazul tau mai intai impartirea si apoi scaderea. Deci cum 2:2=1 ramane 2 - 1 care are normal rezultatul esgal cu 1.
FUNDA?

| Alex_9218 a răspuns:

2-1:2=2-1=1

| Oana05 a răspuns:

| lolly a răspuns:

1 laughing cati ani ai? reguli prima data se facem imultirea si impartirea :*

Răspuns utilizator avertizat
| MayaKid98 a răspuns:

2-2:2=1.

| ioanahd1 a răspuns:

2-2:2=1
2:2=1 2-1=1

| Gimy21 a răspuns:

1 logiklaughing