| micutsaa a întrebat:

Va mai duceti la scoala saptamana asta? Stiu ca multi pleaca la tara sau in vacanta de pe-acum.

8 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Logic ar fi sa mergeti la scoala si saptamana asta, macar pana in ziua cand se incheie mediile. Dupa cum observ, cel putin la liceu, profesorii au prostul obicei de a nu asculta elevii tot semestrul, eventual dau doar un test, iar la sfarsit se trezesc si ei ca nu au note destule pentru a incheia mediile. Atunci recurg pe ultima suta de metri la alte teste, la ascultat, la referate, la caietele de teme sau chiar de clasa, pentru a mai pune note si a putea astfel sa incheie mediile elevilor. Cei care se stiu cu note putine sau chiar deloc la anumite obiecte si se hazardeaza sa plece in vacanta mai devreme, risca sa se trezeasca cu niste note puse din burta si cu niste medii mici.

| Bianca3108 a răspuns (pentru Corina):

Si la generala fac asa sad. De ex azi pe mine m-au ascultat de 3 ori! straight face

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Eu ma duc pentru ca mai trebuie sa-mi inchie medii la anumite materi.

| MâţulMov a răspuns:

Da, eu merg numai pentru a mi se pune mediile in catalog.

| MissxD a răspuns:

Eu merg sa vad ce medii voi avea la anumite materii. Oricum te vei plictisi la scoala, in caz in care ai note suficiente pentru a fi ascultata sau nu mai vrei sa ti se mareasca media. Eu iti zic sa mergi daca nu vrei absente. Ia telefonul si castile, asculta muzica, joaca cu unii colegi adevar sau provocare, carti. Gasesti tu ce sa faci! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la scoala ca sa poti sa-ti maresti media. In plus, daca ai o clasa amuzanta, amuzate si tu! Daca ai internet pe telefon intra pe Facebook, Youtube sau cauta ceva pe Google.Asculta muzica! Cateva jocuri cu amicii:adevarat sau provocare, carti(macaua pe porunci:e cum se joaca macaua a oamenilor mari, dar primul care iese da porunca celui care ramane ultimu cu, cartile in mana)...Plimbate cu fetele prin hol, discutatiprin clasa folosind "intrunirea"(va adunati, gasiti un subiect comun, va amuzati in timp ce dincutati pe el. Puteti discuta despre un baiat tare din scoala care va place la toti, o muzica favorita, un cantaret/reata favorit/a.)Dupa aceea dupa ce termini scoala tot sa te duci in vacanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Toate astea in pauza, desigur...Scuze pentru greseli big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luni si martibig grin... oricum la mine la 3 materii se incheie media tocmai la vara ca is module big grin la economica se incheie la celelalte da nu ne da media pe sem 1 o da in vara