| czsgnbikkds a întrebat:

Buna.
O sa para o intrebare prosteasca, dar am nevoie de o adeverinta de la facultate si nu stiu ce an sa pun cand completez cererea.
In 2021/2022 am fost anul I, am nr de credite necesar pentru a promova, dar anul universitar 2022/23 nu a inceput inca, ce an sunt considerata acum? I sau II?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei adeverinta pentru anul ăsta, gen 2022/2023 trebuie sa astepti inceperea anului universitar ca sa o primești. Si daca ai nevoie de adeverinta, logic ar fi sa fie nevoie pentru anul in curs, adica 2022/2023.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doi.

| LPCTSTR a răspuns:

Teoretic se pune anul in curs, tu cum ai terminat anul 1, ai trecut in anul 2.