| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Vă plac băuturile alcoolice? Dacă da, care? Dacă nu, de ce? tongue

44 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Dar sa si raspund, azi am baut un Shut up Merry, cred ca asa se numea. Era ceva cu votka si suc de rodie, portocala si alte denumiri ciudate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Lol, Angelli ti se pare tie mare fis? On-topic: un whisky bun, Jagermeister si derivate, bere preferabil artizanala sau macar nefiltrata, diverse altele. In cantitati mici, desigur.

| StrongHeart a răspuns:

Mi-e frica de alcool.E un drog foarte puternic.Te duce sus si jos, trebuie un echilibru.

| asperger3 a răspuns:

Nu pentru ca nu suport mirosul si nici efectele secundare. NU spun ca alcoolul cu moderatie NU e bun, ci doar sa nu faci abuz.
O singura data am baut tuica si nu mi-a placut deloc. Am incercat si bere si o vars. Pur si simplu sunt antialcoolic

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu neapărat cine știe ce, dar are aroma aia de cireșe

| TheGentleman a răspuns (pentru lilith16):

Supradoza sau combinația de droguri nu duce tot la comă?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

... si aroma aia e a naibii de naturala.

| TheGentleman a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu e naturală, dar e plăcută

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru TheGentleman):

Tu ai zis "Nu orice împuțiciune" nu eu. happy Chiar daca unele sunt destul de reusite, incerc cu orice pret sa evit aromele artificiale.

| Raducons a răspuns (pentru TheGentleman):

Si alcoolul produce aceleasi efecte in timp

| Bondarel99 a răspuns:

Singurul alcool cu care am luat contact si o sa iau contact e cel din bomboanele Rum Kokos (parca asa se numesc) sau bomboane cu alcool in general.
In rest nu prea ma atrage sa beau.

| Miyana a răspuns:

Vinul rosu, este recomandat de baut vin rosu in cantitati mici, in fiecare zi.El ajuta la:
protejarea vaselor de sange
reducerea colesterolului rau
prevenirea formarii cheagurilor de sange
reducerea inflamatiilor
Insasi alcoolul, consumat cu moderatie, poate imbunatati diverse functii ale apartului cardiovascular.
winking

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns:

Mie imi plac toate bauturile alcoolice desi sunt mai nocive decat substantele din coca-cola, bauturile alcoolice in cantitati normale la o petrecere sau acasa in parc in niciun caz la volan, sau in exces, sunt de bun gust pentru minte trup si suflet.

| Ionut_Pavel_1993 a răspuns (pentru NOOOONAME):

Fratii de pahar ma-nteleg, baga, baga frate
Iara bucurie la gingie sa fie
O mie pahare pe datorie, (fara numar)
Pulpa de patroana face show, mega-show
Si noi cu baietii admiram peretii
Fie fara dubii fac fenta
Fug de datorie, dau clapa permanenta.