| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Vă plac băuturile alcoolice?

47 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Berea, unele vinuri, tărie gen whiskey, cognac nu-mi plac să le beau așa, maxim shoturi; vodka eventual combinată cu Santal de mere verzi și îmi mai place ginul combinat cu swhappes

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu beau, dar îmi place puțin vinul la gust, dar nu am voie că iau antidepresive.Dar ție?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru AvalohAlyn):

Mie-mi place doar mirosul lor, dar nu gustul.
Hai că țuica ar mai merge, dar...

| TheGentleman a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Îți place duhoarea de borhot? sad rolling on the floor

| MihaelaDart a răspuns:

Înainte nu consumam mai deloc, dau vina pe vârsta laughing. Doar la ocazie sau o întrunire consum împreună cu prietenii când și când. Prefer vin roșu/ demi-dulce, votka cu limonadă, tsipouro/ouzo în combinație cu suc natural : portocale sau de vișine, ca și cocktailuri: Mojito este preferatul meu.

| doctorandus a răspuns:

Nu neaparat, beau sampanie de anul nou, eventual cidru sau bomboane cu rom (rom adevarat, nu esenta). As putea cumpara mult alcool, dar nu o fac, pentru ca nu mi-ar fi folositor.

Beau mai degraba stimulante (cafea, cola) decat deprimante (alcool).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu. Imi plac bauturile cu gust bun. Printre ele pot sa fie si alcoolice, asta e. Dar nu pot zice ca imi plac cele alcoolice pentru ca nu imi place oricewinking

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur, dar sa fie ceva bun si cu moderatie. Mai bine beau o artizanala la 0.33 decat doua sticle de posirca la 2.5. Mai bine beau un pahar de whisky la 500 RON sticla decat o sticla de Saniuta. Si tot asa. Prefer calitatea in fata cantitatii.

| Andreeush a răspuns:

Nu prea!

| Hammurabi a răspuns:

La capitolul spirtoase doar Metaxa 7 stele.
La vin, vinurile bune de Murfatlar și vinurile portugheze.

| aXy99 a răspuns:

Oarecum.

| RobertMoon a răspuns:

Imi place doar vinul rosu demidulce, vinul roze sau spumant, dar consum doar la o zi de nastere sau ocazie speciala, deci nu beau deloc in restul timpului.

| deeeaqq a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Îmi plac doar Guinness, miedul, angeli cherry, cidrul și coniacul irlandez (ăla ce se bagă în irish coffee și în irish cappucino.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori ..acum mi ar prinde bine da nu am voie ca iau anti depresive

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După gust nu pot să zic că mă dau în vânt, dar după senzație... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin, depinde si de bautura.

| Dandinelle a răspuns:

Nu-mi plac bauturile alcoolice, nu sunt religioasa, nu sunt musulmanca sau nu stiu ce religie, pur si simplu nu-mi place gustul si cum ma simt dupa aia. Cand beau mi se face rau si nu inteleg intr-un fel de ce bea lumea, nu mai judec ideea de mult, e ca orice alta prostie pe care o punem in corp si ne mintim ca e ok sau mai rau ne lasam dusi de nas de stransoarea sociala.

| PumpkinDoll a răspuns:

Chiar acum cand scriu asta beau o bere rolling on the floor

| TheGentleman a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Bleeahh...scârbos!

| doctorandus a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Creierul nu face diferenta intre bere cu alcool si bere fara alcool. Diferenta o face doar ficatul.

| brokxy a răspuns:

Doar sampania si vinul care beau odata pe an. Nu imi creaza dependenta si am avut alcoolici in familie multi laughing

| gogu220 a răspuns:

Dacă zici că dai un pahar, venim și din colțul țării.

| Helper07 a răspuns:

Nu, sunt o porcarie.

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu, deloc.

| lilith16 a răspuns:

Ba aici depinde, daca e ceva bun logic ca nu refuz da in general nu prea o dau pe alcool, dau in altele))))

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Nu imi place visinata si tuica, dar vin si bere beau cat de mult vreau sau se cade.

| Horus35 a răspuns:

Nu.

| ZyRRe a răspuns:

Da, cui nu ii plac?

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru ZyRRe):

Ălora prea religioși.

| Celcestietot a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

,,Ălora prea religioși.'' -> Cica alora prea religiosi. Numai teorii ale conspiratiei aveti in cap. Nu vad ce treaba are religia cu alcool-ul.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Stimabile domn, nu mă refeream la Dvs.

| Celcestietot a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Inteleg, dar eu iti spun ca nu este adevarat acest mit.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Celcestietot):

Am ințeles
Dar la musulmani cred că ar merge...

| aXy99 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

E tocmai invers rolling on the floor
Nu uita cine a transformat apa in vinwinking

| TheGentleman a răspuns (pentru Celcestietot):

Întreabă musulmanii/ islamicii. Știi că în țările musulmane alcoolul este interzis și se comercializează numai în locuri special amenajate și acreditate, nu?

| Celcestietot a răspuns (pentru TheGentleman):

Ce mă interesează pe mine de musulmani. Ei sunt păgâni, ortodoxia este adevărata credință. Dacă nu mă crezi, uită-te peste religia lor. Eu pot sa beau dacă am chef sau nu, nimeni nu îmi impune, + că nu scrie nicăieri în Biblie laughing.

| QuennV a răspuns (pentru ZyRRe):

Vorbeste pentru tine. laughing)))

| N1GHTMAR3 a răspuns:

Nu. Sunt nocive precum tutunul si cafeaua.