| stefan24111996 a întrebat:

Care dintre bauturile alcoolice este recomandat sa se consume? Si in ce cantitate?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice.Dar cu moderatie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iaca na... consumi ce iti place si cat poti tu duce

| PedoBarbie a răspuns:

Vinul un pahar pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu doar de vin si bere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că sunt recomandate prea des băuturile alcoolice. Poate doar berea când ai anumite probleme cu rinichii şi vinul la cei cu hipotensiune, dar altfel nu văd de ce ţi-ar recomanda cineva să consumi alcool.

| Madayna a răspuns:

E alegerea ta ce vrei sa consumi, tu stii ce-ti place. Este indicat sa consumi cu moderatie.

| Word89 a răspuns:

Se spune ca poti consuma un pahar de vin pe zi (in cazul in care esti adult)