| Mario1994 a întrebat:

Va plac noile modele Dacia? Cat de mult evolueaza Dacia. Si inca va evolua cu timpul! Astept noua generatie Dacia Duster ( fratele lui Kadjar) va imprumuta platforma lui Renault Kadjar! happy

5 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Da. Categoric a evoluat mult de la o generatie la alta. Iar Dusterul este cel mai vandut model Dacia.

| Nitroblast a răspuns:

Dacia nu mai e firma romaneasca. Full stop. In 2020 se cara din Romania din ce am inteles. Acum Dacia e un fel de bransa low-cost de la Renault, nimic mai mult.

Am la 200 de metri de blocu' in care stau fabrica de autocamioane Roman. Intreaga, in cea mai mare parte. Daca mai e speranta pentru ceva marca auto autohtona, aici e.

| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Deci da, mie personal imi face placere sa vad ca Dacia, un brand romanesc, reuseste sa se impuna atat pe piata din Romania cat si pe cea internationala. Iar asocierea cu Renault-ul nu a facut decat sa ajute Dacia sa progreseze.Cu siguranta, in momentul actual, Dacia se afla pe drumul cel bun. Si da, si eu sunt curios cu privire la noua generatie de Dacia Duster. happy

| Mario1994 explică (pentru Oprea_Adriann_1995):

Si mie imi place Dacia. Sandero Stepway 2014, imi place mai mult. Si Duster. Nu stiu cum va arata noua Dacia Duster. Francezii au confirmat ca Dusterul II va imprumuta platforma lui Kadjar si va prelua elemente, tot. Astept.

| stampex a răspuns:

Din nefericire Dacia arata in mod special la interior ca o utilitara.
Duster la interior aproape identic cu qashqai, departe de kadjar.
Evolutie putina multa,, copiere diverse alte modele.