| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Va plac reclamele ce apar pe TPU?

32 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

SuntFericitaSauTrista cand le vad.

| RAY a răspuns:

Mie nu-mi apare nici o reclama, e ceva normal sa fie reclame, de unde sa vina banii?

| GoldenZenith a răspuns:

Le ador. De-aia intru aici.

| RAY a răspuns (pentru GoldenZenith):

Sys exista add block, ublock

| GoldenZenith a răspuns (pentru RAY):

Știu. Ziceam și eu așa.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu trebuie sa va plangeti atat, asa vad si pe site-urile de filme, seriale " bla bla reclame sad " asa si? Dupa ce ca te uiti moca la film, te deranjeaza sa dai cateva click-uri sa dispara niste reclame in cateva secunde.Trebuie sa fim mai putin egoisti,filmele,serialele nu apar pe site singure peste noapte, cineva lucreaza acolo.
Host-ul nu se plateste singur, nu?
Apoi, daca ai o afacere pe net, de ce sa nu faci bani din ea?

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Foarte mare dreptate ai, nu e usor sa ai un web site, e mult de lucru la el, noi vedem doar suprafata da munca e in interioriul lui, si eu am facut documentare cu subtitrare ai multa treaba

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Sa judeci nu e greu, dar ca sa judeci corect trebuie sa te gandesti mai profund inainte sa arunci cu vorbe.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Asa e

| PersonajFictiv a răspuns:

Revenind la intrebare, eu doar le ignor, cateodata mai ma uit la ele gen acum " Dreadnough Play now " laughing "Beome the most feared CAPTAIN! " Ok, gata, m-a convins, ma apuc.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Deci tu nu folosesti add block, ublock ca suport pentru acest site? daca nu ar fi reclame xxx pe acele site urii nu m-ar deranja deloc

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Pai de pe Android nu stiu ce sa folosesc, folosesc google chrome dar nu are incorporat adblock si nu pot sa pun, de pe pc foloseam adguard :s

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Eu folosesc add block ca broswer,blocheaza totul, il gasesti in magazin play, apropo am deblocat add block, ublock, vad 3 reclame sunt ok, dar cam mari ca dimensiune

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Am vazut browserul pe acolo dar nu mai stiu daca l-am incercat sau nu, oricum multumesc, o sa il incerc cred.
si pe chrome e tot asa, apar cateva reclame mari pe TPU, in rest nu apar pop up -uri si chestii, cred ca browserul Adblock ar fi util mai multe pe alte site-uri.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

E foarte bun, eu il folosesc de cand am smartphone un a5, nu inteleg fara reclame de unde vin banii?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Pai nu vin, nu am idee, dar daca nu sunt reclame nu cred ca se face profit de undeva.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Atunci cei care au acest site de unde le vine banii? domeniul, admini plus chesti care tin de site costa si scump ca vorbim de IT

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Pai lor din banii de pe reclame ( cati or fi ) si astia care lucreaza pentru cei ce au site-ul ( oameni care au vrut sa faca ceva caritabil si probabil bani in acelasi timp,dar totusi, e de apreciat ideea in sine si ca au facut site-ul ) poate au bani din alte active si de acolo platesc restul.
Zic si eu, nu stiu sigur, banuiesc.
Eu as face ceva aseamantor, adica daca as avea o afacere care sa imi permita sa fac ceva caritabil as face.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ideea este una foarte buna si eu spun la fel, inca se mai pot îmbunatățiri si o promovare mai buna

| Mieeez666 a răspuns:

Da, de asta folosesc adblock.

| CleanHeart a răspuns:

Is preferatele mele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, le divinizez pentru ca sunt sursa mea de inspiratie pentru cumparaturi - au un impact foarte mare asupra mea. day dreaming

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu de ce nu primesc reclame? Inteleg sa nu-mi dedice nimeni o melodie, dar nici de reclame sa nu am parte?
Trimite-mi si mie una!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil ca-s in plin proces de compunere, in curand o sa vina si melodiile - nu-i subestima.hee hee
Ni reclame :
https://youtu.be/rmXOsT9ZQQk
https://youtu.be/vA5WL2Z3I9Y

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am Adblock, nu imi apar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul folosesc AdBlock dar îl dezactivez în mare parte. Totuși, nu pe TPU, reclamele de aici sunt prea intrusive.

| Dan193 a răspuns:

Ei deja nici nu le mai oberv, doar acum ca ti-am citit intrebarea, incepusem sa le caut pe pagina.

| TheLifeIsGood a răspuns:

Le urăsc. Eu vrea să intru pe TPU, nu pe reclame. E ridicol :-\

| RAY a răspuns (pentru TheLifeIsGood):

Nu e ridicol, fara reclame nu ar exista internetul in mare parte

| Ager a răspuns:

Sincer, cui îi plac reclamele de orice fel oriunde ar fi?

Răspuns utilizator avertizat