| MisterKat a întrebat:

Va place de Oana Zavoranu? Mie da happy Mie mi se pare ca e mult prea deschisa la gandire pentru societatea din Romania...

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Cred ca ti se pare ca e deschisa la minte, fiindca e deschisa la gura. Si mie imi plac oamenii care spun ce le trece prin cap, dar mai conteaza si cum o fac si in ce context. La tv, urland si injurand, doar incearca sa atraga atentia, nu sa spuna cine stie ce filosofie din capsorul ei. Vezi vreo sclipire de inteligenta la ea? De umor de calitate? Nu stiu, poate mi se pare doar mie. Nu imi place la ea decat tatuajul de pe brat.

31 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Tare bancul asta. Cum sa-mi placa Zavoranu? Dar tu crezi ca mie-mi place orice persoana care da din gura la televizor? Una e sa ai gura sloboda si alta sa fii deschisa la gandire. Pentru societatea Romaniei? Cred ca face parte din acel nucleu care ne-ar reprezenta trasaturile poporului roman!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Imi place de ea.winking E frumoasa, e desteapta, dar uneori... are gura prea mare happy
Deci are si parti bune, dar si parti mai putin bune.big grin

| lia a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu!
Si atat am de spus, nu de alta dar, am vazut ca are admiratori, toti cei care au spus ceva negativ despre ea, au primit stupide big grin

cami
| cami a răspuns:

Imi dau seama de cehee hee la ce picioare are smug
Mie mi-e indiferenta.de fapt mi se pare cam prea galagioasa. S-o dea ea in judecata pe ma-sa.nu e prea stimabila.

| hândel a răspuns:

Imi place ca-si pune la punct intr-un mod stradal, e adevarat, partenerii de dialog care o calca pe coada. Are suficienta cultura sa-nchida gura oricui. Nimeni nu mai apuca replica odata ce se-ncinge Zavoranca. laughing Oricum, ar trebui sa nu-si faca un mod de viata din scandaluri. Deci, imi place de ea ca este o femeie frumoasa, culta si de aici puternica, amuzanta, nebunatica... Ar trebui sa se mai abtina si sa nu mai aprinda scandaluri. Oricine poate fi clovn, sa-njure pe unde apuca si pe cine apuca. Putina decenta nu i-ar strica. Are o varsta totusi.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Tu glumesti, nu? Deschisa la minte Oana Zavoranu? Hai, mai, lasa-ma! Nu valoreaza mai mult de o ceapa degerata!

Are un caracter infect, iar modul ei de exprimare arata ca prea mult pe la scoala nu a dat. Modul de expunere este de ordin mioritic si as trimite-o sa pasca oile impreuna cu Gigi.

Faptul ca este intensiv promovata se datoreaza contului bancar si scandalurilor pe care le provoaca, iar romanii iubesc barfa si sa vada ce e in curtea vecinului.
Nu face dovada decat de vedetism. Nu e un model de urmat si m-am saturat de mahalagioaice ca ea sa invadeze televizorul; asta e motivul pentru care l-am inchis acum 3 ani si nu il voi deschide curand.
Presa ar trebui sa promoveze mai mult ce inseamna valoare cu adevarat.

| inna a răspuns:

Imi place mult la ea ca este o persoana sincera, frumoasa si puternica, insa nu imi place ca incearca sa se lupte in zadar cu presa, chiar i-a declarat razboi presei.

Acum am inteles ca are un proces cu ziarul Click, unde redactori sunt niste oameni chiar penibili... o pun pe oana pe prima pagina spunand ca a incercat sa se sinucida, numai aberatii... mie una nu mi se pare oana un om chiar asa de instabil emotional sa faca asa ceva, mi se pare un om caruia ii place f mult viata, doar ca sub masca de persoana dura si puternica se ascunde un suflet sensibil.

Janina
| Janina a răspuns:

Mie nu imi place de ea pentru ca e prea mahalagioaica, spune-mi mie un lucru bun prin care s-a evidentiat Oana Zavoranu, in afara de scandal?
tipa si se da in spectacol...astea sunt punctele ei forte, cand apele se linistesc gaseste ea pe cine sa mai atace straight face

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Oana Zavoranu e plina da pe dinafara ce are si in capsorul ei. Se poarta mizerabil cu cei care nu-i impartasesc ideile. Am vazut cum o facea cum ii venea la gura, pe Monica Tatoiu, in emisiunea lui Brancu. Biata femeie nici nu era prezenta, ca sa-si poata expune punctul de vedere. Acum l-a luat tare de beregata pe Lazarus. Urata comportare! Dar ea e tare mandra de felul ei de-a fi. Sincer, eu nu o agreez.

| Parintele a răspuns:

Nu. E doar o mahalagioaica lipsita de orice talent si lipsita de inteligenta. Traieste din banii pe care ai primeste pe la televiziuni cu scandaluri regizate. Are un comportament vulgar si e lipsita de orice luciditate. Unde o vezi numai agitata si cu scandalu dupa ea.nu stie ce sa mai faca ca sa atraga atentia.(fezi faza cu maicutza...scheletul...etc.)

| hashe86 a răspuns:

Ma abtin, nu vreau sa fiu rautacios la momentul asta.

| JackieSue a răspuns:

Ce te face sa crezi ca e deschisa la gandire? In orice caz... mi-a placut de ea doar cand a dat-o afara pe Columbeanca si dupa i-a zis sa se bucure ca i-a facut audienta.In rest mi se pare ca e o scorpie cu gura mare si care se enerveaza din orice si se da mare. Dar in fine, daca tie iti place nu mai zic nimic:d.

| Farcas a răspuns:

rolling on the floor tare bancu!

| Brigitta a răspuns:

Imi place ca spune mereu ce gandeste si e o personalitate puternica; dar injura mult, f urat vorbeste. Si se machiaza exagerat.

| Kyky a răspuns:

Fiecare om are momentele sale bune, respectiv rele care ne plac mai mult sau mai putin. Ce vreau sa spun cu asta: sunt momente in care imi place cum gandeste si ce face si sunt momente in care nu. happy

| dreamerlainen a răspuns:

Zavoranu?
O mahalagioaica...

| Princessee a răspuns:

Uneori este un om bun si o admir, dar, uneori are gura cam mare, atunci nu o mai admir deloc.

| Moneyandfame a răspuns:

Oana Zavoranu Presedinte!

| eeeeeeeeee a răspuns:

Nu. e vulgara si se imbraca mereu de parca vine de pe centura.mult ygomot pentru nimic...laughing

| larisa_8487 a răspuns:

Tipa e oke, are si latura ei intelingenta...numai k nu-mi place faptul ca foloseste un vocabular prea colocvial, chiar prea de cartier as zicebig grin...sunt sigura k marea majoritate a celor ce apar la tv in viata de zi cu zi folosez un limbaj obisnuit, dar pe ecrane in fata unei populatii foloesc un limbaj adecvat! degeaba esti inteligent si un om foarte ok daca nu stii sa te conformezi diferitelor situatii! cand esti acasa esti acasa, cand esti cu pritenii esti cu ei cand esti la un exament esti altfel, cand esti la tv trebuie sa fi altfel! asta nu insmena k esti fals, principiile si caracterul sa fie acelasi tu sa fi acelasi dar sa ne adaptam situatiilor! e un secret valoros care il urmez in viata! trebuie sa stii si sa te cobori la anumite nivele dar sa si te mentii la nivelul care estihappy

| beautifulzero a răspuns:

Pentru mine Oana Zavoranu reprezinta adusa la televizor, cu tot cu lipsa de politete pentru tot ce ii e superior. Cred ca e clar ca nu imi place. Si ce anume e atat de open mind la ea, daca nu te superi, ca mie imi scapa?

| Sounds.of.Music a răspuns:

Mie imi place de ea ca e amuzantalaughing...cum se ia de oameni si le zice ''verde-n fata'' adevarullaughing

| ambutisare a răspuns:

Buzuca. E deschisa la gandire cand ii se ofera o suma frumusica de bani ca sa faca caterinca la posturile tv gen otv.
Deci nu imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana Zavoranu'? Nu... deloc.Prea pusa pe scandal, prea galagioasa. Dar se potriveste perfect cu Romanialaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar este vedeta mea preferata(din Romania)+ ca este aceeasi zodie cu minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unde vezi tu o gandire deschisa la oana zavoranu? In certurile cu monica si cu masa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai inculta mahalagioaica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ce zic No God, Zbenguici, Lia si Flav cred si eu(Psiholoaga e diplomata ca de obicei).
Simple.girl: dupa poza, tu esti din zodia fecioarei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, trebuie sa spui ceea ce gandesti, insa nu asa.Trebuie sa fii asertiv(adica sa spui ceea ce gandesti, ceea ce nu-ti convine fara sa-i ranesti pe ceilalti, fara sa-i jignesti, fara sa-t ataci.
Oana Zavoranu este agresiva in vorbire, si, poate ca si fizic, nu stiu.