| selenahermy a întrebat:

Va place Harry Potter? Argumentati!
big grin

2 răspunsuri:
| Kassandra1408 a răspuns:

Ei bine. in scoala primara am avut o invatatoare rea care ne batea si ne punea sa citim prea mult. Asa ca nu mi-a placut deloc aceasta activitate. Apoi, la 11 ani, o prietena mi-a recomandat filmul.Tot 11 ani avea si Harry cand a mers la Hogwarts happy asa ca am fost captivata de lumea lui, si a inceput sa-mi place cititul. Cand am mai crescut, am citit cartile in engleza si i-am scris lui JKR. Am asteptat la 2 noaptea lansarea ultimeai carti si am castigat concursul librarii, primind o matura si o bagheta big grin Practic am crescut cu el, si sunt mandra de asta. Am invatat multe.

| Ginny a răspuns:

Da! citeste si tu cartile, intra pe siteul oficial al lui JKR, vezi filmele, incearca jocurile si vei vedea dc!