| anonim_4396 a întrebat:

Va place la scoala? Considerati si voi ca scoala este inutila de la o vreme? Dupa parerea mea, te duci la scoala ca sa fi sclavu la astia cu bani" care ne conduc tara.

Răspuns Câştigător
| D A R i U t S s A a răspuns:

Ia gandeste'te
Daca nu ai scoala facuta ajungi undeva? Exemplu te duci la un casting ( orice fel de casting ) intreaba de studi. oha.

E un pic de adevar si in ceea ce spui tu, dar sunt si oameni cu realizari in viata din cauza scolii.
Nu iti mai pune astfel de intrebai si intereseaza'te mai mult de scoala deoarece iti v'a folosi.Gandeste'te la oamenii fara scoala, nimeni nu ii vrea.

Cu drag, Daria!

2 răspunsuri:
| ELD a răspuns:

De acord, acum si cu 2 facultati nu ajungi nicaieri, dar cand ii vezi pe aia de jos care au facut niste scoli amarate aia au salariu bunicel isi traiesc viata fara sa le pese ca altii se streseaza sa ajunga sus si ei pe pile au luat bac`ul si au intrat la un serviciu, dar nu ai ce sa faci asta e ziua de azi sa te impotrivesti esti prea mic sa faci asta, baga barfe si ajungi la puscarie pe ce, pe nesimtirea lor. Eu una nu mai ma mir ca acum in tara sunt numai destepti, pana acum se gaseau rari genii acum gasim pe toate strazile, dar poate nici sa deschida gura nu poate[le e sila a luat 10 in bac e geniu, mai trebuie sa demonstreze la ceilalti ca sunt buni? nu pai de ce? imparte informatiile... Romania Noastra cea frumoasa...

| dragosn08 a răspuns:

Teoria invatata in scoala nu ajuta la nimic in viata sau la servici