| LauraDrag a întrebat:

Va place numele Corvin?

Răspuns Câştigător
| FreddieM a răspuns:

Nu e prea frecvent intalnit la noi, mai mult la unguri, nu mi se pare naspa, ba chiar interesant, desi ma trimite cu gandul la ceva legat de corb.

| LauraDrag explică (pentru FreddieM):

Este adevarat ce spui legat de origine - latina, corb. si mie mi se pare interesant, chiar imi place cum suna, dar e cam pretentios?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Nu merge numele asta. Alege altul.

| gemeni6226 a răspuns:

E un nume istoric care acus 400-500 ani in mod sigur era ceva frumos dar acum nu se potriveste cu vremurile noastre.

| siriusblack98 a răspuns:

Nume dat unui copil pe care nu-l doresti.Intai il botezi Corvin, apoi il dai la casa de copii.

| mastadont a răspuns:

Sună interesant, îmi aduce aminte de Cronicile Amberului a lui Roger Zelazny.

| LauraDrag explică (pentru mastadont):

Nu stiu nimic despre ele, dar presupun ca e simpatic pentru un fan happy. merci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare nume de vampir

| GirlOnline81 a răspuns:

Da.