| Unique_5973 a întrebat:

va place numele andreea?(numele meu)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Da e un nume frumos, mai ales daca ne gandim si la simbolistica numelui.
Andreea, Andrei - provin din grecescul "Andreeas" care înseamnă bărbăţie, curaj, razboinic, ceea ce ne duce cu gândul la fermitate, statornicie, forţă, putere. Având în vedere că Andrei este fratele lui Petru (care simbolizează Legea, Dreptatea), el poate simboliza, pe plan interior, forţa Iubirii care permite şi susţine Legea şi prin acest fapt însaşi Existenţa.

| AnGeL a răspuns:

Pai nu trebuie sa ne placa noua ci tie
doar e numele tau
nu cred ca ar trebui sa nu iti placa doar daca asa zic altii e parerea lor
multi dintre noi avem pareri diferite
daca tu crezi ca numele tau e frumos atunci asa e

| Broadband a răspuns:

Mda

| Ladybuug a răspuns:

Da, si eu sunt tot Andreea >big grin

| Stephisorrr a răspuns:

E un nume comun, multe fete il poarta.
Da, mie personal imi place. thinking
Desi nu ma cheama asa, oricum tie trebuie sa iti placa. happy

| eu_7018 a răspuns:

Da imi place nu ma cheama andreea da' pe sora meo o cheama
sa-ti spun cum ai puta sa iti scti numele: De.EA:X; Anndreea.; Deea; cam atat plzzz funda?:X:X:X:X:X