| Jupiter a întrebat:

Va propun sa faceti fiecare cate o promisiune aici pe site, ca o sa faceti saptamana asta ceva ce ati tot amanat sa faceti, ceva deosebit sau nu, ceva util, ceva pentru voi.
La fiecare inceput de saptamana o sa va propun lucrul acesta, si in fiecare duminica sper ca o sa-mi spuneti ca v-ati tinut de promisiune.
Eu promit ca o sa citesc pana duminica o carte de vreo 600 de pagini... Si ca sa fie si o intrebare... credeti ca o sa reusesc?

19 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu sper din suflet ca tu sa citesti cartea, insa eu nu stiu ce promisiune sa facworried
mi-as dori mult sa fac precum @sanzi23, insa eu nu sunt in starestraight face
Promit...ca ma voi purta frumos cu fratele meu toata saptamana, ca voi merge in fiecare zi la plaja[daca nu ploua] si ma voi face neagra, si mai promit ca voi face in fiecare dimineata sport 30 de minute.
Sper sa imi tin promisiunile...si daca tu nu vei mai pune nicio intrebare duminica iti voi da eu mesaj in privat sa iti spun cum mi-a mershappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca toata lumea a promis ceva, am sa promit si eu happy
Promit ca saptamana asta am sa ma impac cu o colega care a facut o greseala fata de mine. Dar pana la urma am sa o iert.happyAsta numai pentru ca mi-a cerut iertare happy

| SweetCandy a răspuns:

Mai daca vrei o sa reusesti sigur! bafta!
pai... ce sa imi propun eu...sa citesc o carte in franceza...laughing
pentru la pregatire...bine nu poe toata k e prea de tot...macar sa mai termin un capitolbig grin

| elena a răspuns:

Tu sigur vei citi o carte de vreo 600 de pagini, dar eu sigur nu am sa ajung la medicul de familie, pentru ca mi-e sila.
Si sa stii ca daca nu poti citi o care cu 600 de pagini, nu-i o problema, citeste 2 de 300...cum se numeste cartea?

daniela
| daniela a răspuns:

Asta am de gand sa si fac... ma duc sa-mi rezerv hoteluri astfel in cat in septembrie sa pot face o calatorie de cca 2 saptamani in germania si cehia cu masina... de mult imi doresc asa ceva.

| albastrel a răspuns:

Daca ai vointa cu siguranta vei reusiwinking

promit ca nu mai vorbesc urat timp de... 2 zile big grin ca deja e prea mult big grin

| Yly a răspuns:

Tu sigur o sa reusesti.eu promit ca o sa citesc si eu cartea de pe masabig grin

| Yly a răspuns:

Noh ai reusit? eu da.azi am terminat de citit cartea
Vezi ca mai ai o zibig grin
si ai promisbatting eyelashes

| pisika a răspuns:

Promit sa nu-l pup pe obraz pe colegul meu, nu stiu daca reusesc...tongue

| GreenSky a răspuns:

Promit sa ma distrez in vacanta ce o voi face saptamana asta in Ungaria...big grin...si voi reusi...asta e sigur...

| DoctorG.Medic_legist a răspuns:

Promit ca o sa ma distrez de minune la mareee! Ma intorc peste 3 saptamani!

| Fuxy a răspuns:

Ce idee buna! Poi si eu vreau sa citesc saptamana asta jumatate dintr-o carte... petru ca pe cealalta am citit-o si sa incep alta pentru ca vine vremea sa o duc inapoi la biblioteca si nici macar nu am inceput-o. Si daca vei reusi sa citesti depinde de tine. Daca te concentrezi asupra cartii si nu te gandesti la calculator sau la alte tentatii iti va placea cartea. Incearca in mintea ta sa rulezi imagini din ceea ce citesti si vei citi mult mai usor. Uneori imi imaginez ca eu sunt un personaj din carte si prietenii mei celalalte si chiar ma distrez! SUCCES!winking

| wings a răspuns:

Eu imi propun sa ii spun baiatului care il plac ca il plac fata in fata! si cred ca o sa reusesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promit ca nu mai vorbesc serios o saptamana, am zis! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promit ca nu ma mai enervez cand vad reclama asta roz la heyostraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io-te la jupihaules! promit sa mint atunci cind spun adevarul! e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promit sa raspund numai la misto pe tpu.sa nu va suparati.am promis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Promit ca nu mai beau cola ca deja sunt dependentalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu promit ca saptamana asta ma trezesc in fiecare dimineata la 9.promit.sunt in concediu de vineri si in ultimele zile m-am trezit pe la 11 si nu e bun nici atata somn.gata,promisiunea este facuta.si ca sa ma credeti, atunci cand ma trezesc intru aici si va salut.si tu daca vrei sa te credem ca citesti 600 pagini intr-o duminica inseamna ca ne crezi naivi.nu ai cum.doar daca sunt pagini cu o singura fraza.pa