| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Mi-am instalat aseara photo scape si odata cu el google chrome. Pe facebook imi apar 25 de credite. Eu nu am cumparat nimic! Doar mi-am instalat programul de poze si mi-a apartut ceva de google chrome si l-am instalat si pe el. De ce am atatea credite? Ce sunt acestea? Se platesc? Cum scap de ele? Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Creditele ce iti apar sunt deja platite. Adica s-ar putea ca ele sa fie cadou de la furnizorul programului respectiv, ca multumire ca te-ai inscris la el. Poate ai folosit un link de la facebook ca sa iti faci cont la site-ul de pe care ai descarcat photo scape si cei de acolo au un contract cu facebook, prin care ei platesc pentru fiecare inregistrat un tarif, iar facebook le face reclama. Deci, totul este intre ei, tu esti utilizatorul nevinovat care se alege cu cadoul. thinking

| florenzo a răspuns:

Stai linistita ca nu trebuie sa platesti nimic.Fotoscape l-ai descarcat gratuit. Iar google crome nu costa nimic. Iar cu acele 25 de credite pe facebook...nu gasesc nici o legatura...