| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-maaa.crying((((...imi este f rauu...deci eu acum o saptamana si ceva mi-am scos o masea de lapte, si dupa o saptamana a inceput sa ma doara mai tot timpul acel loc si nu mai stiu ce sa ma fac. Am 2 variante: ori am tras curent deoarece la scoala colegii mei tin usa si geamul deschis ori nu stiu poate e maseaua de minte si ma doare pana in creste. ce sa facc? dau funda rasp

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Prepară-ți un lichid din lapte fierbinte și mușețel, și fă gargară cu acesta în fiecare dimineață și seară, când este călduț (nu fierbinte).
Vorbește cu colegii tăi și roagă-i să închidă geamul, pentru că temperaturile sunt foarte scăzute, și pe lângă faptul că te confrunți cu durerea insuportabilă, poți să și răcești.
Dacă nu fac nimic în privința asta, ia măsuri și vorbește cu dirgintele.
În cazul în care durerea persistă mai mult de 2-3 zile, mergi la medicul stomatolog.
Sănătate!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Maseaua de minte cand creste nu doare asa tare, cauza e de la curentul din clasa ta. Pune-ti o caciula in cap.