| Sofia07 a întrebat:

Va rog frumos sa imi spuneti ce traditii din Franta stiti, eroi si obiective turistice care au legatura cu istoria. Stiu ca imi veti spune sa caut pe google dar nu am gasit nimic folositor. Dau fuditza.

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Domul Invalizilor din Paris. Acolo este mormantul lui Napoleon.
Fosta inchisoare Conciergerie, pe Ile de la Cite, tot in buricul Parisului.
Nu prea pricep la ce fel de traditii te referi, ca ai amestecat rau traditiile cu istoria si cu monumentele.
Chiar ca, mai bine cauti pe Google. Tasteaza si tu traditions francaises si vezi ce-ti da. Asta, daca intelegi destul de bine franceza. Daca nu, tasteaza in romana, Franta traditii monumente istorice.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am de facut referat la istorie despre Franta (eroi, traditii.) si nu gasesc :-