| IoanaCarmen25 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti daca stiti: pe facebook, la o pagina cum se pun admini? Si va mai rog sa imi spuneti cat trebuie lasata o tableta pe care am luat-o si apoi am folosit-o pana s-a descarcat ( cate ore si de cate ori ca sa i se programeze sau cunm se zice, bateria?)

Răspuns Câştigător
| pufy6646475 a răspuns:

Intri pe pagina, si undeva sus in dreapta scrie Edit Page(n-ai cum sa nu-l vezi) si faci click pe el. Dupa asta, iti apare o mica lista si dai Manage Admin Roles.Acum, ai nevoie de id-ul pe care respectivul si-a facut contul de facebook. Daca il ai la prieteni pe fb-ul tau, ii poti scrie pur si simplu numele de pe facebook si iti va aparea acolo. Apoi iti da ceva unde nu trebuia sa bagi sltceva decat parola contului tau de facebook ca sa confirmi. Apropo, sub numele fiecarui admin ai "functiile" lor.Si anume:manager, content creator, moderator, advertiser, insthing analyst(la mine sunt in engleza)si scrie acolo ce astributii are fiecare tip de admin din cele pe care ti le-am enumerat mai sus.Fi atenta, manager sa nu pui orice strain deoarece managerul este singurul care poate exclude admini si iti poate astfel fura pagina.Uff, ca atat, cu tableta sincer nu stiu, nu ma pricep.Las-o linistita pana cand se incarca toata bateria.

1 răspuns:
| Flory1243 a răspuns:

Nu este vorba aici despre grupuri pe Facebook. Pentru ca nu prea stiu cum se promoveaza un user ca admin al unui grup de Facebook. Insa stiu cum poti sa adaugi pe cineva ca admin pe o pagina de Facebook.
De exemplu, daca ai o pagina de Facebook(nu cont) si vrei sa ai mai multi admini, faci un felul urmator. Te loghezi, intri pe Pagina. Apesi pe Manage (langa Build Audience), apoi Edit Page si in partea din stanga ai optiunea Manage Admins. Acolo apare adminul tau. Pe langa aceasta mai poti adauga si alti admini.

Astfel in casuta in care scrie Type name or email, adaugi emailul celui pe care doresti sa-l faci admin pe pagina ta de Facebook. Recomand sa introduci emailul si nu numele, pentru ca asa stii sigur ca nu vei da gres.
Save si gata. Si despre tableta ar trebui sa o lasi sa se incarce full si sa nu o mai folosesti pana se descarca de tot.