| emoboy a întrebat:

La un laptop nou pana cand trebuie lasata bateria sa se descarce? Pana la 0% ca la mine se inchide la 5% laptopul.De cate ori sa repet aceasta actiune?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

In general e bine sa ii faci cicluri complete incarcare - descarcare! Il lasi sa se descarce pana la 10-15%, apoi il pui la incarcat pana la 100% si folosesti din nou bateria pana la 10-15%. In felul asta nu risti nici sa se inchida si nici nu il tii tot timpul conectat la priza! Succes!