| alexgaga123 a întrebat:

Mi-am luat tableta noua...am o intrebare la prima incarcare trebuie lasata mai mult?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Nu, asta se facea la bateriile vechi de tip Ni-MH de acum 15 ani, acum bateriile de tip Li-ION numai au nevoie de formatare.

| alexgaga123 explică (pentru al3xander):

Mersi mult pentru explicatii

| mira a răspuns (pentru alexgaga123):

De ce nu citesti si instructiunile tabletei? Acolo se precizaeza timpul de incarcare.

| al3xander a răspuns (pentru alexgaga123):

Pentru nimic, numai bine!

9 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Pana indica ca e incarcata 100 %.

| vladv26 a răspuns:

Uite cum faci, te joci pe ea pana se descarca de tot si se stinge si apoi o lasi la incarcat pana se incarca complet

Răspuns utilizator avertizat
| Angel16ms a răspuns:

Nu trebuie sa stea mai mult, las-o pana se incarca 100%! Trebuie sa fie lasata pana cat timp e nevoie ca sa se incarce complet si o poti scoate si mai devreme, nu e nicio problema

| Antonicuta4 a răspuns:

La prima incarcare trebuie sa o lasi pana e incarcata complet

| rares110 a răspuns:

Nu trebuie lasata mai mult. Pana iti arata 100%.