| superpissy40 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati mult! Vinerea trecuta am dat test la tehnologie din lectia de zi si am dat pe doua numere.Prima intrebare a fost Ce reprezinta calitatea produsului si eu am raspuns reprezinta cat de util este produsul respectiv, a doua a fost Ce reprezinta capitalul si eu am raspuns ca reprezinta masinile care participa la evenimentul respectiv, iar a treia a fost ce rol are ambalajul(si parca mai era ceva din intrebare nu mai stiu ce) si eu am zis ca are rolul de a informa cumparatorul si am scris ce exista pe ambalaj(numele produsului, pretul lui, codul de bare, data de fabricatie si data de expirare). Fiecare intrebare are 3 puncte si un punct din oficiu. Ce nota o sa iau? Funda! Scuze de categorie!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

O sa iei cam 6!
Calitate nu inseamna neaparat utilitate...
Capitalul nu are nici o legatura cu masinile
si la ambalaj sa zicem ca ai nimerit-o

| superpissy40 explică (pentru Apache):

Dar dupa aia m-am uitat in caiet si scria capitalul reprezinta masinile si utilajele care iau parte la procesul de productie.Macar daca iau un punct din oficiu si cu 3 iau 4 si cu 50 de sutimi(sau zecimi nu mai stiu) o sa iau 4, 50 adica 5...Macar 5 sa iau chiar daca e nota mica... Sper macar 4 sa nu iau! Mi-e frica rau!

| Apache a răspuns (pentru superpissy40):

E doar o nota frate...
Da-o naibii, o sa ai teste mai tampite la viata ta...un test la tehnologie e nimic!
stai sa vezi cand dai testarea in a 8-a ce bucurie e...*asta daca mai dati.*

| superpissy40 explică (pentru Apache):

Pai si se supara parintii pe mine si dupa aia ma simt dezamagita si trista.