| ary10love a întrebat:

Va rog, ziceti de ce plang orhideele FUNDA!

2 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Trimite-mi sms sa-mi explici la ce te referi ca nu inteleg. Orhideele nu plang nici cele in ghiveci nici cele taiate pe care le pui in vaza.Totusi am vazut intr-un documentar ca plantele care au radacina reactioaneaza la muzina,le place muzica clasica si cica daca cineva se apropie sa taie din planta se inregistreaza o schimbare a plantei. Orhideele plang daca nu aigrija de ele,nu le uzi cand trebuie sau nu au lumina si temperatura de care au nevoie,ingrasamant, ghiveci special pentru orhidee, etc.Cat despre cele taiate oricum sunt moarte sau aproape.La ce te referi? Ca se lasa in jos unele ca ai gasit apa pe petale? Explica mai bine cand pui intrebarea daca vrei un raspuns

| Urzi23 a răspuns:

Ary10love
Chiar sunt si eu curios ca tot dau roata la intrebarea ta.Am intilnit in multe poezii orhideea, dar nu retin sa fi intilnit macar o figura de stil.