| Barbiie a întrebat:

Ce ziceti, e adevarat ca "baietii mari nu plang"
>: >:" b-)?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Plansul.
Uni baieti/barbati se aptina sa nu planga'
Insa chipul tradeaza sentimentele
E ceva normal.
'baieti mari sunt plin de sange'
Cu alte cuvinte noi preferam sa ne inchidem in noi(majoritatea)
Nu vrem sa se vada ca 'suferim' vrem sa le dam tarie apropiatilorhappy
Chiar daca noi poate suntem cu moralul la pamant
Familia trebuie sa vada in noi un 'sprijin' sa nu vada ca ne doare si etc
Sunt mai multe motive
Asta e...
Suntem oameni ce dumnezeu

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minciuna, si eu mai plangeam cateodata cand eram singur dar acum am cunoscut pe cineva care imi place si sunt mai fericit.

| Dash a răspuns:

SI baietii plang cateodata!
http://www.youtube.com/watch?v=7Ov3ybI4aMo

| xPinkSunShine a răspuns:

Si baietii plang cateodata :p

| InLove a răspuns:

Nu,nu cred, adica toata lume plange, asta este firea omeneasca, si atata timp cat nu esti un plangacios de ala..., nu vad care este problemma sa mai plangi si tu din cand in cand! laughing, DEPINDE si din ce!

| KaRa23S a răspuns:

Nu prea.Depinde cat de sensibili sunt sau cuminti. Stiu o fata care are 11 ani si era sa fie exmatriculata ca a sp o prostie despre director si a mai facut si multe alte si n-am vazut o lacrima. E foarte tupeista.

| DmnProfesoara a răspuns:

Oare? laughing Sa fie ca baietii mari sa nu planga niciodata? N-as crede. Poate ca nu sunt la fel ca noi,fetele, sa plangem dupa baietii,machiaje, dupa o bluza noua, la un film etc.Insa,te asigur ca si baietii mari plang. Desigur,doar ei n-or fi mai cu motzlaughing)Sa se desparta de vreo bomba sexy,sa vezi ce plans pe eilaughing.Sau sa-si accidenteze masina,cu siguranta ar plange,doar nu mai au cu ce sa se faleaza pe la scoala...
Asta ar fi in randul adolescentilor.Iar in cazul adultilor sa spunem ca usnt cazuri mai aparte. Spre exemplu ma uitam la tatal meu,care mereu il gasesc mai mereu inchis in gandurile lui,sobru, care imi da numai restrictii, mai pe scurt genul de tata de care sa-ti fie fricalaughing)
Ai zice ca astfel de oameni n-ar plange niciodata.Insa,nu-i chiar asa.La moartea bunicului, tata s-a dus in camera mea de fata cu mine si cu mama si a inceput sa planga in hohote.
Nu cred ca exista baiat care sa nu fi plans niciodata.Plansul ne descarca, ne curata fata si sufletul.Cei care nu recunosc asta sunt nici mincinosi care cu sigurabta vor avea de suferit in viitor...

| LaLaura a răspuns:

Plang si "baietii mari" fiecare are cel putin o drama in viata. nu plag de fata cu lumea, dar cand nu e nimeni te asigur ca plang. suntem oameni avem sentimente e normal sa ne descarcam, prin plans.

| Winniee a răspuns:

Nu-i adevarat. Orice om poate fi cuprins de o emotie sufleteasca la care nu se poate abtine sa nu planga,chiar de e BARBAT.Cei mai mici ca varsta' ca sa zic asa,adolescenti,copii plang si cand au patit vreun accident, desi se abtin.E adevarat baietii se abtin sa nu planga, dar plang.

| Mitzura92 a răspuns:

Eeeh.nu cred. cred ca fiecare persoana,la orice varsta tpoate trece printr-un moment f dificil,sau traieste o emotie f puternica si plange. sau persoane sensibile care plang. si baietii plang, desi incearca sa para duri. macar ca taie ceapa, si tot plang. pupicei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o mare prostie``baieti mari nu plang``. Salut in ziua de azi daca un baiat varsa o lacrima indiferent de ce problema ar avea ar fi considera 1``gay(homo)``.Dar o lacrima nu face rau la nimeni si un lucru bun...cel ce plange simte durerea si are sulfet!
Sper ca te-am ajutat

| Camelikkka a răspuns:

Cateodata mai si plang. Cum ar fi atunci cand se despart de cineva, cand a murit cineva drag...est...cand se insoara copilul lorlaughing