| TRM95 a întrebat:

Va salut fete/baietii. Am si eu o mare problema, de o luna tot ( ma doare maseaua ) dar de abia azi mi-am dat seama ca nu e maseaua de vina, ci amigdalele. Durerea pleaca de la amigdale si ma ia si durerea de masea.Mama zice ca sunt cam umflate, m-am interesat ce si cum si mii s-a spus ca o sa respir foarte greu, ca o sa ma imbolnavesc.Cand beau apa sau ceva rece ma doare maseaua, dar de fapt durerea porneste de la amigdala. Mentionez ca am 15 ani. De fumat, nu fumez, mai trag si eu odata din joi in paste, dar si atunci tot putin, Ce am? Daca e de la amigdale ce se poate intampla? Daca ma operez? Orice informatie imi este de ajutor va rog frumos, desigur o sa dau funda si vot dar asta cred ca conteaza mai putin, este in pericol sanatatea mea.

1 răspuns:
| Laura46 a răspuns:

DU-TE LA ORL. acolo ti se va face un control,nu sta asa,daca ai stat o luna e ff mult,daca sunt umflate ti le scoate, vrei sa dai in altele? te anesteziaza, le scoate si gata. apoi mananci numai inghetata in perioada de recuperarehappypartea buna...partea proasta e ca dureaza ceva vindecarea,dar nici sa stai atat,e prea mult, scoate-le daca medicul zice, un control in gat e cel mai indicat.si urgent ca sa scapi de belea mai repede