| Cris_Ioan_Maria_1997 a întrebat:

Hey. Am 14 ani jumate si fumez. Nu des, chiar deloc, dar cand fumez fumez macar una intreaga. De ieri mi a aparut o pata alba pe amigdala si ma doare. Sa fie oare de la tigari? ( nu vreau raspunsuri dee genul de ce fumez de la varsta asta pt ca nu asta era intrebarea )
Ps : chestia e ca unele pers mi au spus ca poate fi de la fumat pt ca nu prea o trag in piept. sad help

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IoanaPsy a răspuns:

Vezi sa nu fie vreo infectie in gat, pata aia ar putea fi puroi. Nu stiu daca are legatura cu fumatul, eu nu fumez. Daca persista si se inflameaza amigdalele, mergi la medic.

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Direct probabil ca nu, pentru ca fumezi prea putin, dar fumatul favorizeaza infectiile.

| IIeddar a răspuns:

Eu fumez de la 10 ani și am ai 17 stai listit. Și da e de la țigări pentru ca fumezi rar și corpul tău le respinge și presupun ca ai fumat și o țigară gen marlboro pall mall etcetera... Care nu conțin tutun de calitate