| anonim_4396 a întrebat:

Va salut. Stiti cumva de ce cei de la Apple nu fac o actualizare la Siri cu introducerea si a limbi Romane? Sunt toate limbile posibile dar numai Romana nu este. Mor de oftica ca cei de la Apple nu se gandesc si la alti utilizatori care detin dispozitivele lor

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce s ar gandi la o piata atat de mica precum Romania?

| Saveluc a răspuns (pentru suntserios):

Adica sa te inteleg ca tu nu folosesti Apple. Te sfatuiesc sa cauti stirea de la Realitatea TV. 71% din pamanteni folosesc Apple. Pentru ca telefoanele lor sunt criptate

| suntserios a răspuns (pentru Saveluc):

Eu te sfatuiesc sa intelegi ceea ce citesti.

Stirea la care faci tu referire zice probabil ca 71% din dispozitivele mobile sunt smartphone uri.

E o mare diferenta intre asta si faptul ca 71% dintre pamanteni folosesc Apple. reealizezi ca e o tampenie sa zici ca trei sferturi din Terra are iphone in conditiile in care 50% din populatie nici nu cred ca isi permite.
Nici macar 50% din americanii care au un smartphone nu detin un Apple.

Pe urma te mai sfatuiesc ca vezi o distributie a vanzarilor Apple vs dispozitive cu Android. Ai sa afli si tu (cu stupoare probabil) ca Apple detine cam 20% din piata de telefoane mobile.

Uite sa te documentezi. Statisticile sunt de anul trecut, dar sunt foarte relevante

http://topmobiletrends.com/apple-vs-android/
http://www.businessinsider.de/......are-2016-1

Concluzia despre piata minuscula si neinteresanta din Romania cred (adica sper) ca poti sa o tragi si singurel.

PS. Nu nu folosesc Apple nici eu nici 70% din cunoscutii mei.

| Saveluc a răspuns (pentru suntserios):

Nu te contrazic. poate ca 71% din Pamanteni au SmarPhone-uri, poate ca nu am inteles eu Bine. Imi pare rau ca nu mai gasesc acea stire, Poate ma documentam mult mai bine. Te salut

| suntserios a răspuns (pentru Saveluc):

Tot nu ai inteles.

71% din telefoanele existente sunt smartphone uri.

Pe langa documentat trebuie sa mai si gandesti putin.

India + Africa + China inseamna cam 50% din populatia Terrei. Cati africani si indieni crezi ca isi permit Apple? Iar chinezii ai vazut ca folosesc doar 30% Apple

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Permite-mi sa te corectez, ar trebui sa faca in limba romana AGRAMATA, ca s-o intelegi perfect.

| Saveluc a răspuns:

Am inteles deci 71% sunt SmartPhone-uri. Ok. Te-am inteles perfect. Si zici de chinezi, vai de capul tau crezi chinezii sunt cam 30% care folosesc asa ceva. Aici chiar pot sa te contrazic

| suntserios a răspuns (pentru Saveluc):

Cu ce ma contrazici? eu ti am dat statistici publicate si comentate chiar de Cook. Scrie clar ca piata de smartphone uri in China e sub 30%.

| Saveluc a răspuns:

Ce grija mare ai avut. De ceva nopți nu ai mai dormit. Mersi. Nu ar trebui sa te sifonezi